Оголошено лауреатів – завершився П’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької

Сьогодні, 22 листопада, завершився П’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької, який проходив  12 – 22 листопада у Львівській Національній Опері. Ці десять днів конкурсу промайнули, як одна мить. Конкурсанти впродовж цих днів змагались у чесній боротьбі, і тільки десять з них пройшли у 3 тур. І вже сьогодні на урочистій церемонії закриття конкурсу  оголошені переможці – лауреати конкурсу, які блищали своїм вокалом на заключному гала-концерті.

Лауреати П‘ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької:

Гран-прі – Мазур Мар‘яна

1 премія:
Чабаранок Роман
Коваль Руслана
2 премія:
Тишков Володимир
Литовченко Дар‘я
3 премія:
Винник Святослав
Алєксєєва Юлія
4 премія:
Євдокименко Ігор
Мельник Вікторія

Приз глядацьких симпатій – Мазур Мар‘яна

Дипломант конкурсу – Дробіт Степан отримав запрошення виступити на сцені Національної опери України імені Т. Г. Шевченка та Сілезької опери у м. Битом (Польща)

Лашко Віталій – отримав запрошення виступити у виставі Львівської Національної Опери

Спеціальний приз від члена журі Ейтана Пессена – участь у вокальних майстер-класах в місті Душники-Здруй (Польща) в лютому 2020 року отримав Святослав Винник

«Я хоч зараз готовий підписати контракт із кожним з вас, тому що ви всі достойні. Просто все ще залишається цей поділ на І, ІІ, ІІІ, ІV місця, і наше суспільство певно цього ніколи не позбудеться. Але, знайте, що усі ви – індивідуальні, талановиті, а головне – майбутні зірки. Бо Міжнародний конкурс імені Соломії Крушельницької покликаний возвеличити славне ім’я прими, а також відкрити на сцені нашого театру нові оперні зірки, якими ви вже і стаєте», – звернувся до фіналістів конкурсу Василь Вовкун.

Зауважимо, що конкурсантів оцінювали поважні члени журі з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Молдови та Словаччини.

«Я надіюся, що нам вдалося, щоб тут засвітилися такі імена, які несуть іскру Божу, щоб торжествувала непідкупність та чесність. Це було не завжди легко, але ми всі дуже старалися. І мені дуже приємно, що учасники, які не проходили у інший тур, підходили, цікавилися зауваженнями і дякували, ніхто не йшов ображеним», –  зазначила голова журі, солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець.

Вона наголосила, що під час оцінювання учасників, членам журі було важливо слухати не лише розумом, а й серцем, щоб не пропустити справжній талант.

Своєю чергою директор Львівської опери Василь Вовкун подякував присутнім під час урочистостей представникам Міністерства культури, адже конкурс не проводився ось уже 10 років: «Спільно з представниками міністерства в нас відбулася конструктивна розмова і ми дійшли до того, щоб найближчим часом задекларувати проведення цього конкурсу із регулярністю раз у два роки».

Урочисте закриття п’ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької завершилося Гала-концертом. Усі фіналісти конкурсу виконали з оркестром по одній арії – з опер В.А. Моцарта, Р. Леокавалло, Дж. Верді, Ш. Гуно, С. Монюшка та ін. Переможниця конкурсу Мар’яна Мазур виконала  арію з української опери «Украдене щастя» Ю. Мейтуса.

На завершення святкового Гала-концерту усі фінаністи конкурсу, а також члени журі – Вікторія Лук’янець та Олександр Дяченко заспівали знамениту Застільну пісню з опери «Травіата» Дж. Верді.