Офіційна позиція Львівської національної опери з приводу участі соліста балету театру Євгенія Свєтліци у турі з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського у США у складі трупи компанії RBTheatre (Russianballettheatre)

Як стало відомо з відкритих джерел, соліст балету Львівської національної опери, народний артист України Євгеній Свєтліца (Evgeny Svetlitsa) є учасником туру з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського (партія Зігфріда), що відбувається впродовж 7 лютого – 9 квітня 2022 р. у містах Сполучених Штатів Америки, організований компанією RBTheatre (Russianballettheatre).

Згідно з сайтом компанії (https://www.russianballettheatre.com), до участі у виставі, здійсненої у постановці хореографа Маріїнського театру (РФ) Надії Калініної, запрошено також артистів балету з Росії.

Слід зазначити, що Євгеній Свєтліца перебуває у відпустці (без збереження заробітної плати) та жодним чином не повідомляв адміністрацію Львівської національної опери про свою участь у вищевказаному турі, чим порушив вимоги контракту з Театром.

Ми обурені такою поведінкою працівника театру та засуджуємо таку позицію культурного колабораціонізму, а особливо у цей непростий для України час, коли війська російського агресора жорстоко знищують мирний український народ, його культурну спадщину та інфраструктуру.

Водночас провідні солісти Львівської національної опери Людмила Корсун і Тарас Бережанський за власною ініціативою відмовились від проектів за участю російських артистів у Болоньї (Італія) та Баден-Бадені (Німеччина), дотримуючись державної та громадянської позиції.

Щодо дій Євгенія Свєтліци буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності.Тримаймо культурний фронт разом!
Адміністрація Театру