НОВОРІЧНЕ ВІТАННЯ КОЛЕКТИВУ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ
Дорогі колеги, дякую вам за прожитий творчо разом рік старий і вітаю з прийдешнім 2023 роком!
2022 ввійде в світову історію як рік, в якому росія розпочала цинічну й жорстоку війну в Украіні, а водночас з нею цивілізаційну боротьбу з усім світом, що стоїть сьогодні на порозі побудови нового світопорядку, в якому Україна неодмінно займе місце новітнього стратегічного гравця.
2022 ввійде в історію Львівської національної опери тим, що ми разом з колективом театру виграли конкурс «очолення» і, таким чином, продовжимо «оформлення» творчої програми «Український прорив».
Війна, що почалася через день після конкурсу, 24 лютого кардинально змінила наші плани. Весь колектив долучився до допомоги Збройним Силам України, а також біженцям зі Сходу, Центру, Півдня України.
Львівська національна опера, зберігши колектив, однією з перших активно влилася в Культурний фронт України і вже 1 квітня відновила роботу в театрі. Це було ризиковано і небезпечно, але це було необхідно для наших глядачів, які шукали психологічного порятунку й надії в мистецві під час жахливих подій в Ірпені, Бучі, Гостомелі…
В цей час на сцені Львівської опери прозвучала 3-я симфонія Бориса Лятошинського (диригент Іван Чередніченко), яку в режимі онлайн слухав, затамувавши подих, весь світ…
За нашим прикладом відкривалися інші музичні театри України і всі разом ми розпочали боротьбу проти «русского мира», очистившись від російського репертуару та його ідеологем.
Ми не переставали і не зупинимось працювати під час повітряних тривог, вимкнення світла, холоду, щоденних траурних травм…
Бо саме так, разом із ЗСУ ми можемо наближати нашу Перемогу над рашизмом.
Нами знято десятки відеороликів на підтримку ЗСУ, втілено відеопроєкт «Колискова для солдата».
Ми гідно відзначили 150-річчя Соломії Крушельницької, ювілей якої проходив під егідою ЮНЕСКО.
Провели достойні гастролі в Італії, Польщі, Німеччині, Чехії.
Наші кращі музиканти взяли участь у Міжнародному турі-проєкті, що проходив у країнах Європи та Америці.
Львівську «Богему» Дж. Пуччіні під орудою Івана Чередніченка було вперше від України представлено на 68-му Міжнародному фестивалі Дж. Пуччіні в Торре день Лаго ( Італія).
Наші оперні та балетні вистави теж вперше з України представлені на міжнародних інформаційних платформах, в тому числі «Опера Європа».
Французько-німецький телеканал “ARTE” зняв телевізійний фільм про роботу Львівської опери під час війни і він двічі демонструвався у Європі.
Ми втілили міжнародною командою світову прем‘єру опери Євгена Станковича «Страшна помста» за М.Гоголем.
До 300-річчя Григорія Сковороди здійснили ще одну прем‘єру – модерний-балет «Пізнай себе!».
В Музичному салоні Дзеркального залу театру втілено багаточисельні камерні концерти.
Підсумком багатогранного творчого року стало міжнародне визнання нашої роботи і нагородження в Мадриді Львівської національної опери відзнакою «Найкращий оперний театр».
А дві музичні події «Соломіє, BRAVO!” та прем’єра опери Є. Станковича «Страшна помста» – названі як найкращі в класичній музиці Украіни за 2022 рік.
За усіма цими творчими подіями величезна робота всього колективу театру: творчих та технічних цехів, виробничих майстерень.
Дякую вам, дорогі, за відданість театру і мистецтву!
Дякую Збройним Силам України за можливість продовжувати творити!
Сподіваючись і вірячи у Перемогу і мир в Україні в 2023 році, зичу колективу Львівської національної опери й надалі залишатись колективом однодумців, бути й надалі спраглими до пошуку й експерименту, бути осяяними творчою програмою «Український прорив» для успішного осягнення задуманого, запланованого, омріяного…
Хай станеться!
З Новим 2023 роком!
Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери –
Василь Вовкун, народний артист України, професор