Нова книга про Соломію Крушельницьку – «Кімоно для Баттерфляй» Олександра Балабка

Молодій солістці Варшавської опери Соломії Крушельницькій подарували кімоно, у якому вона наважилася виконати опереткову арію гейші. Цей епізод творчої долі співачки дозволив письменникові розгорнути захопливу оповідь про шлях до однієї з визначальних ролей – в опері «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні.

Презентація роману, що вміло поєднує історичні факти та художній домисел відбулася сьогодні, 24 вересня, в Дзеркальній залі Львівської національної опери, в рамках святкування 150-річчя Соломії Крушельницької. Книга видана Видавничим домом “Букрек”.

Автор Олександр Балабко розповів про історію створення роману з життя Соломії Крушельницької, ознайомив із його змістом. Свої враження про нове видання, що детально описує виступи в театрах світу видатної української оперної співачки, емоційно передала охоронниця фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Ірина Криворучка.

Як зазначив генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун, який є також автором передмови, що презентація книги та саме видання є важливим в низці освітніх заходів – адже ми наново відкриваємо постать Соломії Крушельницької та її значення в історії світової опери.