«Норвезька казка» для наймолодших

   У неділю, 20 жовтня, біля Львівського оперного театру ім. Соломії Крушельницької зібралося багато дітей різного віку. Усі вони прийшли сюди для того, щоб завітати до Дзеркальної зали Львівської опери та почути «Норвезьку казку» у виконанні сестер Ярини та Марти Бурлак.
   Сольна програма 10-річної піаністки Ярини Бурлак включала в себе 18 «Ліричних п’єс» Едварда Гріга. Слухачі концерту не лише насолоджувалися прекрасною музикою, але й із захопленням спостерігали за пригодами дівчинки Сюзі, головної героїні казки, яку створила сестра Ярини – 12-річна Марта.
   За сюжетом казки, у дівчинки Сюзі дивовижним чином зникли усі ноти із нотного зошита і вона знайшла їх аж в далеких норвезьких горах, в печері капосного троля Кобольда, після низки загадкових подій та чарівних пригод. Саме з уст Кобольда звучить мораль цієї казки: він говорить про те, що музику потрібно виконувати «з душею», і тільки тоді вона буде звучати справді чудово.
  Концерт-казка для наймолодших відбувся “на одному диханні”. Впродовж програми прозвучали такі «Ліричні п’єси» Едварда Гріга, як Арієтта, Вальс, Пісня Сторожа, Танець Ельфів, Народна Мелодія, Норвезький Дух, Галлінг, Спрінгданс, Елегія, Вальс, На Батьківщині, Пташка, Мелодія, Галлінг, Сільф, Літній Вечір, Кобольд, Спогади. Талановиті сестри Ярина та Марта стали чудовим прикладом для своїх ровесників. Можливо, їх виступ надихне дітей в залі на створення своїх власних казок або ж на заняття музикою.