Ніч Вальпургії у контексті ювілею

 А саме – 200-ліття видатного французького композитора, диригента Шарля Гуно. Він увійшов в історію музики як один із основоположників нового напрямку в оперному жанрі, що згодом отримав назву «лірична опера». У музиці  вважав найголовнішим мелодію як найкращий виразник людської думки. Власне за  це мав і має до сьогодні численних прихильників, які цінують передусім красиву мелодію. Однак вона, поруч із простотою і душевною теплотою, розгортається разом із великою композиторською майстерністю.

   Гуно – майстер музичного портрету, художник, що малює життєву правду.

Його творча спадщина – це великі хорові форми, дві симфонії, інструментальні ансамблі, фортепіанні п’єси, більше сотні романсів і пісень. Однак він більше відомий як оперний композитор.  Перша опера, яку почув обдарований хлопчик, була «Отелло» Д.Россіні, яка й визначила його творчий шлях. Під цим впливом народилися 12 власних опер, найкращими з яких є «Ромео і Джульєтта» та «Фауст». Остання за своєю популярністю змогла конкурувати з шедевром французького музичного театру 19 ст. – «Кармен» Ж.Бізе.  

   У другу редакцію цієї опери Гуно ввів балет «Ніч Вальпургії», який відтворює свято, що відзначається в країнах Центральної та Північної Європи в ніч  із 30 квітня на 1 травня і символізує поклоніння весні, поєднуючи в собі язичництво й християнство.  

        Цей хореографічний фрагмент уперше був поставлений на сцені Паризької опери в 1869 році і з того часу перетворився на самостійний одноактний балет.

   Дія відбувається у володіннях Мефістофеля. Намагаючись відволікти Фауста від печальних думок, Сатана приводить філософа на шабаш відьом. Однак перед очима відкривається не страшна оргія чудовиськ, а розкішне свято життя, кохання. Саме це буяння розкутої душі, висловлене танцем, яскраві костюми на фоні екзотичної сценографії побачать наші глядачі 15 червня, в п’ятницю, о 18-ій годині . І почують мелодійну музику, яка в ювілейний рік великого французького композитора Шарля Гуно звучатиме особливо.

   У «Вечорі одноактних балетів»  разом із «Ніччю Вальпургії» естетичну приємність  глядачам подарують  балет «Кармен-сюїта» Ж.Бізе- Р.Щедріна і Ґран па з балету «Пахіта» Л.Мінкуса. Запрошуємо!  

В балетах виступлять:

Гран па із балету “Пахіта” Л.Мінкуса: Балерина – дипломант міжнародного конкурсу Ярина Котис, Кавалер – Сергій Качура.

“Кармен-сюїта”Ж.Бізе-Р.Щедріна:

Кармен – лауреат премії ім.В.Писарєва Альбіна Якіменко, Хозе – Сергій Качура,

“Ніч вальпургії” балетна сцена з опери “Фаус”Ш.Гуно:

Вакханка – заслужена артистка України Христина Трач, Вакх – лауреат міжнародного конкурсу Трістан Добровний, Менада – Наталія Рузяк, Фавн – Сергій Ломовицький (1-й виступ у цій партії), Елена – заслужена артистка України Вікторія Димовська (1-й виступ у цій партії), Паріс – Адель Кіндзікеєв (1-й виступ у цій партії).

Диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький