Неймовірний захват польських глядачів та неоціненна підтримка українському народові!

Із неймовірним успіхом 28 травня відбулися гастрольні виступи балетної трупи Львівської національної опери на сцені Опери Балтицької в Гданську (Opera Bałtycka w Gdańsku).

Гостьовий виступ відбувся в рамках культурного проєкту «Freedom Tour», а отже мав важливу місію культурної дипломатії – презентацію українського мистецтва та вияв вдячності Польщі, країні, що є міцною опорою для України у війні із окупантами.

Артисти балету обох інституцій мали спільні зустрічі, а також ранковий урок класичного танцю. Сам виступ балетної трупи Львівської національної опери у форматі Гала-концерту, включав найкращі фрагменти з відомих балетів «Дон Кіхот» та «Баядерка» Л. Мінкуса,«Жізель» та «Корсар» А. Адана, «Лілея» К. Данькевича та ін.

Гала-концерт Львівської національної опери відбувся за участі Ярини Котис, Олександра Омельченка, Дарини Кірік, Інни Ключник, Сергія Качури, Арсена Марусенка, Андрія Михаліхи, Сергія Александрова, Дарʼї Косміної, Дарії Ємельянцевої, Роксоляни Іскри, Романи Думанської, Мілени Русанової, Дарʼї Трухан, Дарʼї Беркової, Ольги Савіної, Тетяни Яценко, Марʼяни Гресь, Юлії Ушакової, Марини Гулеги, Катерини Супруненко, Анастасії Бондар, Анастасії Гнатишин, Марії Потапової.
Художній керівник балету – Андрій Мусорин.

Варто зазначити величезну підтримку та увагу громадськості до гастрольних виступів балету Львівської національної опери на сцені Опери Балтицької в Гданську. Усі квитки були продані, а глядачі із захватом ділилися про майстерний рівень виконання.

Гала-концерт відвідали почесні гості, зокрема, зі вступним словом виступили:
▫️директор Опери Балтицької в Гданську Ромуальд Покойський (Romuald Pokojski),
▫️заступник генерального директора-художнього керівника Львівської національної опери Тарас Курчик,
▫️Консул України в Гданську Олександр Плодистий,
▫️Членкиня правління Поморського воєводства Агнєшка Капала-Сокальська (Agnieszka Kapała-Sokalska),
▫️Міський казначей Гданська Ізабела Куш (Izabela Kuś).

Ми вдячні нашим польським побратимам за підтримку, можливість представити мистецький доробок артистів балету Львівської національної опери та поширювати знання про досягнення української культури у світі. Адже проєкт «Freedom Tour» є відповіддю на замах на культурну спадщину України внаслідок повномасштабного російського воєнного вторгнення.

Фото – Bartosz Bańka