Найкращі українські пісні для захисників: солісти Львівської опери презентують новий онлайн проєкт «Колискова для солдата»

Солісти Львівської національної опери ініціювали новий онлайн-проєкт на підтримку українських військових «Колискова для солдата». Найкращі оперні співачки, «золоті голоси» України здійснюють відеозапис пісень українських композиторів та обробок народних пісень – легких і водночас чаруючих за звучанням. Тож основною метою проєкту є не лише підтримати бойовий дух наших воїнів, але й подарувати нотки спокою, самозаглиблення та натхнення українською культурою, яку боронять наші захисники.
Символічними є також місця зйомок – укриття оперного театру чи технічні приміщення, де доводиться ховатися артистам під час оголошення повітряних тривог. Золоте оздоблення сцени і яскраве світло софітів поступається місцем правдивій реальності, у якій доводиться співакам та співачкам проводити репетиції у воєнний час.
Відео, яке дало старт проєкту – українська народна пісня «Маєва нічка» в обробці львівського композитора Анатолія Кос-Анатольського, у виконанні сопрано, солістки Львівської національної опери Маріанни Цвєтінської та піаністки Мар’яни Самотос.
Відео: https://www.youtube.com/watch?v=Icx-OLcHhF8

Ідея та реалізація проєкту належить солістові Львівської національної опери Петрові Радейку: «Цей проєкт ми втілюємо своїми силами, прагнучи створити якісні відеозаписи українських пісень, насамперед – для моральної підтримки та музичної релаксації. Щоб ті ж самі солдати розуміли, за що вони воюють: і це, зокрема, наша культура й найкращі голоси України. Хочемо бути корисними: адже ми теж на війні, але кожен – на своєму фронті».

Надалі з’являтимуться у світ відеозаписи солоспівів українських композиторів, народних пісень в авторських аранжуваннях, колискових у виконанні артисток Львівського оперного театру – Аліни Діденко, Дар’ї Литовченко, Любові Качали, Софії Соловій та ін.

Ідея проєкту, запис, мастеринг – Петро Радейко
Менеджер проєкту – Андрій Сітарський

Нагадаємо, що у травні Львівська національна опера розпочала також серію благодійних онлайн-концертів «Together with Ukraine», квиток на трансляцію яких можна придбати у будь-якому куточку світу. Виручені кошти будуть спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання.
Деталі – за посиланням: https://opera.lviv.ua/stand-with-ukraine/together-with-ukraine/