На сцені відбувається Різдвяне дійство

З початку першого зимового місяця ми чекаємо коли  ж наступить Різдво, можна буде колядувати, слухати обрядові і релігійні пісні, які дзвінко лунають із вулиць, із вікон будинків, із радіо й телебачення, з естради.

  У  Львівській  Національній  Опері тоді з’являється особливий концерт – із колядками народів світу й рідними українськими, до якого львів’яни вже починають звикати, адже він  прикрашає театральну афішу три роки. І щораз збагачується новими творами – з різних територій України, з різних країн. Однак не тільки це є окрасою програми. Родзинка полягає в тому, що на сцені відбувається дійство – Різдвяне. І творять його артисти театрального хору, а солістами є кращі виконавці цього мистецького колективу. Глядачі мають змогу відчути його потугу, його майстерність –  і в співі, і в сценічному русі.

   А костюми! Це не звичний народний одяг, в якому традиційно колядують і водять вертепи на Різдво, а білосніжні ангельські шати з неймовірно красивими фантазійними головними уборами. На фоні мерехтливої місячної  ночі під Вифлиємською  зіркою це сценічне вбрання навіває спогад про  щось містично прекрасне, про мереживно-сніжне, яке неодмінно асоціюється з дитинством і колядою.

   Програма названа «З нами Бог! Розумійте,народи». Це перші слова релігійної пісні, яка виконується в церквах тільки на Різдво. А на театральній сцені вона стає рефреном поміж різними колядками і робить наголос на їх релігійний зміст.

   Творці Різдвяного дійства «З нами Бог! Розумійте, народи» – режисер, народний артист України Василь Вовкун, сценограф – народний художник України Тадей Риндзак, хормейстер і диригент – лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль.

Бажаємо всім щасливого Різдва!

 Христос рождається! Славімо його!