«Мойсей»: сюжет давній,  опера сучасна

   Серед   культових вистав Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької важливе місце займає опера «Мойсей», яку відомий український композитор Мирослав Скорик написав саме для цього театру – до його століття. Коли ж стало відомо, що в Україну приїде Папа Римський Іван Павло ІІ і відвідає Львів, хід подій змінився. Дирекція Театру звернулась до Святійшого з проханням профінансувати постановку, і Ватикан це здійснив. Тоді й було вирішено прем’єру призначити на час прибуття  Папи Римського на українську землю –  23 червня 2001 р.

   Вже 18 років ця вистава, створена за поемою видатного українського поета Івана Франка, натхненного сторінками Старого заповіту Біблії, прикрашає репертуар нашого театру. Високодуховний твір притягує увагу глядачів із різних міст України і закордоння.  

   10 березня о 18-ій годині знову будемо слухати оперу «Мойсей». У головній партії виступить заслужений артист України Юрій Трицецький, в інших – заслужені артисти України  Любов Качала, Наталія Дацько, Орест Сидір, лауреат міжнародних конкурсів Андрій Бенюк, лауреат міжнародного конкурсу  Юрій Шевчук, Віталій Войтко, Андрій Савка. Дебютант цього спектаклю – Олександр Зозуля, який виступить у партії Авірона.

   Постановники:

   Режисер – заслужений працівник культури Польщі Збіґнєв Хшановський

   Сценограф  – народний художник України Тадей Риндзак

   Художник костюмів – заслужений художник України  Оксана Зінченко

   Хормейстер – лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль

   Балетмейстер – заслужений артист України Сергій Наєнко

 За пультом – диригент-постановник, народний артист України Михайло Дутчак

   Запрошуємо на сучасну українську оперу «Мойсей» – знакову для Львівського національного театру імені Соломії Крушельницької!