Лист до НАТО від членів Асоціації оперних театрів України та керівників музичних театрів

Генеральному секретарю

Північноатлантичного альянсу

Єнсу Столтенбергу

Вельмишановний генеральний секретарю!

Ми, члени Асоціації оперних театрів України та керівники музичних театрів у містах Київ, Харків, Одеса, Львів та Дніпро, від імені колективів театрів, звертаємось до Північноатлантичного альянсу з наступним:

Рішення владіміра путіна вторгнутися в Україну призвело до масових руйнувань і багатьох людських втрат для українського народу. Незважаючи на героїчні зусилля Збройних Сил України і громадян України протистояти російським загарбникам, фашистська армія росії продовжує подальші атаки на населені пункти з підвищеною концентрацією мирних жителів, в тому числі дітей. Російська орда скеровує свої бомби і снаряди на житлові будинки, місця укриття мирного населення, лікарні, пологові будинки, заклади культури та урядові комплекси, а також атомні електростанції, що може призвести до катастрофи світового рівня.

Уже понад три мільйони українців змушені були покинути свої домівки та виїхати зі своєї країни, рятуючись від жорстокості розв’язаної росією війни. Тисячі цивільних громадян України уже загинули від агресивних дій російської армії, в тому числі більш ніж 14 000  убитих після першої путінської агресії на Донбасі з 2014 року.

Україні загрожує серйозна гуманітарна катастрофа, її наслідки відчуваються на європейському континенті та за його межами. Безполітна зона та захист українського неба запроваджені США та НАТО для оборони України необхідні зараз і негайно.

Міжнародна спільнота відреагувала на дії кремля безпрецедентним пакетом санкцій і наданням Україні летальної зброї, щоб допомогти нам захистити свою територію і не допустити війну у Європі. Але, щоб зупинити цю криваву війну необхідно прийняти більш рішучі дії та кроки.

Саме тому, ми, очільники оперних театрів України, що нижче підписалися, від імені наших колективів, що налічують понад 4000 осіб, закликаємо адміністрацію Президента Байдена разом із союзниками по НАТО запровадити обмежену безпольотну зону над Україною.

О. Оріщенко, Генеральний директор-художній керівник Харківського національного театру опери та балету імені М. Лисенка / Схід Опера

П. Чуприна, Генеральний директор-художній керівник Національної опери України імені Т. Шевченка 

В. Вовкун, Генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької

Н. Бабіч, Генеральний директор-художній керівник Одеського національного академічного театру опери та балету

К. Пінчук, Генеральний директор-художній керівник Дніпровського академічного театру опери та балету

П. Качанов, Генеральний директор-художній керівник Київського муніципального театру опери та балету для дітей та юнацтва

Б. Струтинський, Генеральний директор-художній керівник Київського національного академічного театру оперети

23 березня 2022 р.