Львівська національна опера започаткувала продаж онлайн квитків на концерти та вистави української музики: виручені кошти спрямовують на благодійність

На початку травня Львівська національна опера у співпраці із партнером «KONTRAMARKA» презентували благодійний проєкт «TOGETHER WITH UKRAINE» – серію онлайн концертів та вистав відомих творів українських композиторів, що транслюються наживо із залу театру. Цією серією, вперше в Україні, Львівська національна опера започаткувала продаж онлайн квитків: приєднатися до трансляції можуть глядачі у будь-якому куточку світу.

Виручені з купівлі онлайн квитків кошти будуть спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання. Щомісяця таке новітнє обладнання зможе врятувати сотні життів наших захисників та цивільних, які постраждали внаслідок війни.

Після першого онлайн концерту 6 травня – виконання Симфонії №3 Бориса Лятошинського було зібрано 148 170 грн. Понад 400 онлайн квитків придбали глядачі з України, Латвії, Великої Британії, Польщі, Італії, Литви та ін. Львівська національна опера запросила до участі із перформансом акторів з Маріупольського драматичного театру, які тікали від жахіть війни, задля підтримки артистів та важливого світового меседжу щодо російської збройної агресії в Україні, зокрема, у місті Маріуполі.

Наступною подією, що транслюватиметься онлайн, стане виконання феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Євгена Станковича. Онлайн трансляція наживо зі сцени Львівської національної опери відбудеться 20 травня о 19:00 (18:00 за центральноєвропейським літнім часом).

Посилання на купівлю онлайн квитків: https://bit.ly/3wtI1Hu

Фолькопера-балет «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича втілює унікальний український обряд на свято Івана Купала, а також розгортає перед глядачем ключові історичні події боротьби українського народу. Цей вражаючий спектакль поєднує сольне та хорове виконавство, сучасну хореографію, яскраве дійство з відео проекцією. Виконавці феєрії – солісти Людмила Корсун і Михайло Малафій, хор, балет та оркестр Львівської національної опери. Диригуватиме запрошений Маестро, народний артист України Володимир Сіренко.

«Коли цвіте папороть» – знаковий твір в українській культурі, який пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір. Ще в середині 70-их рр. ХХ століття Євген Станкович отримав пропозицію на написання української вистави, яка би мала прозвучати, зокрема, на гастрольних виступах в «Гранд-Опера» у Парижі. Однак прем’єра феєрії була скасована за вказівкою влади. Довгоочікувана грандіозна прем’єра феєрії вперше відбулася лише у 2017 році на сцені Львівської національної опери у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. З того часу твір – не лише одна із візитівок Львівської опери, але й також презентує українське оперне мистецтво на різних європейських театральних сайтах та стрімінговому телебаченні як Opera Vision, Dramox, MEGOGO.

Посилання на трейлер вистави:
Укр https://www.youtube.com/watch?v=7huR4g0rFYA&t=29s

Надалі в програмі онлайн концертів «TOGETHER WITH UKRAINE» будуть виконуватися хорові концерти Дмитра Бортнянського (28 травня).
Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національної спілки театральних діячів України. Медіапартнер – FM «Галичина».