Львівська національна опера впродовж карантину транслюватиме онлайн нові постановки театру

Доки впродовж посиленого карантину у Львові двері театрів зачинені, Львівська національна опера пропонує глядачам переглянути в форматі онлайн знакові та найновіші постановки театру. Це як і твори сучасних українських композиторів, так і оперна класика – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, опера для сімейного перегляду «Лис Микита» Івана Небесного та сучасна постановка опери «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта.

Відеозаписи вистав «Лис Микита» та «Дон Жуан» були здійснені нещодавно за підтримки Українського культурного фонду. У театрі зазначають, що якісна зйомка вистав – це не лише необхідність у сучасному онлайн просторі, це і важливий внесок у фіксування історії української оперної і театральної сцени.

Феєрія «Коли цвіте папороть»: шедевр під забороною

На сайті стрімінгового телебечення MEGOGO є доступною для перегляду феєрія «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери. Це вперше сучасна українська опера є представлена на стрімінговому телебаченні, і вже отримала чимало відгуків від глядачів, як от: «Чесно кажучи, вражений… Все найкраще, що є в Україні з академічних хорів, солістів опери, і звісно сама душа української народної пісні Ніна Матвієнко».

Історія цього твору надзвичайно драматична, адже переживши десятиліття забуття і будучи забороненим Радянською владою напередодні прем’єри 1979 року, він врешті постав на львівській сцені лише у 2017 році в режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. Серед солістів цього дійства – неповторна Ніна Матвієнко та соліст Львівської національної опери та запрошений співак театрів Ліона, Ґраца, Стокгольму та Тель-Авіву Михайло Малафій.

Перегляньте вражаючий спектакль, що поєднує енергетичну музику, хорове виконавство, народні обрядові традиції, сучасну хореографію та яскраве дійство із відеопроекцією. Відео вистави доповнено розповідями про цей твір композитора Є. Станковича, режисера В. Вовкуна і диригента В. Сіренка:

https://megogo.net/ua/view/8510565-koli-cvite-paporot.html?video_view_tab=description

«Лис Микита»: сучасна українська опера для сімейного перегляду

У лютому 2020 року, ще до «докарантинних часів», у Львівській опері було надзвичайно весело та гамірно – відбулася прем’єра опери для дітей та дорослих за відомою казкою-поемою Івана Франка «Лис Микита». Музику до цього твору, за лібрето Василя Вовкуна, написав сучасний український композитор Іван Небесний.

Тож на оперній сцені постали пригоди хитрого Лиса, якого на суд викликає звірине царство на чолі з Царем Левом. Ця опера вражає неймовірними масками та костюмами персонажів, феєрією світла, 3D-анімацією, і навіть – повітряними гімнастами. А ще, поряд із звичним оркестром, ви можете почути українські колоритні інструменти – цимбали, ліру, бандуру і гучну трембіту.

До першої річниці з дня прем’єри опери «Лис Микита» на сцені Львівської національної опери, відеоверсія вистави була опублікована на YouTube каналі театру, яку запрошуємо переглянути усією сім’єю: https://www.youtube.com/watch?v=sCeG7QpXIzM

«Дон Жуан»: сучасна постановка найвідомішої опери Моцарта

На сцені Львівської національної опери нова постановка «Дон Жуана» відбулася у 2018 році і викликала шквал думок і відгуків. Опера, яка увійшла до програми «Український прорив» генерального директора та художнього керівника театру Василя Вовкуна, подекуди шокувала глядачів своїм сучасним прочитанням відомого твору. «Проблема «донжуанства» піднімає поза часовими вимірами питання людського буття… В «Дон Жуані» – це утвердження земних інстинктів і почуттів, поза якими не існує більших цінностей», – розповідав режисерпостановник опери Василь Вовкун.  

Якщо ви не бачили цієї сучасної постановки, вона здивує вас неповторними світловими ефектами та вражаючими декораціями з металоконструкцій, які є наче лабіринтом загубленої людської душі. Над постановкою також працювали диригент Юрій Бервецький, художник Тадей Риндзак, італійський балетмейстер Марчелло Алджері та хормейстер Вадим Яценко.

Моцартівського «Дон Жуана» у постановці театру можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ZyhOK0Wa9l4