Львівська національна опера у ювілейний рік Соломії Крушельницької проведе масштабний Міжнародний конкурс оперних співаків її імені

У 2022 році виповнюється 150 років з дня народження славетної української оперної співачки Соломії Крушельницької, яка виступала на сценах найвідоміших театрів світу на кількох континентах. Ювілейний рік співачки відзначатиметься наступного року на державному рівні – відповідний указ був опублікований на сайті Президента України В. Зеленського. Зокрема, серед ключових заходів – проведення VI-го Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької, що відбудеться у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької. Конкурс відбуватиметься впродовж 13-20 листопада 2022 року, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької має тривалу історію – він був заснований ще у 1991 році задля привернення уваги до оперного мистецтва, відкриття нових імен молодих виконавців та популяризації імені Соломії Крушельницької на міжнародному рівні. Впродовж 30-ти років його існування, конкурс проводився на сцені Львівської національної опери п’ять разів, неодмінно – з міжнародним складом журі та учасників.

До участі у VI-му конкурсі запрошуються оперні співаки та співачки віком до 35 років. Подати заявку на участь можна буде на сайті конкурсу https://krushelnytska.com.ua з 1 червня по 1 вересня 2022 року.

Ще однією особливістю конкурсу є те, що в останньому – третьому турі (два перші проводяться у супроводі фортепіано та оркестру) конкурсанти виступатимуть в операх, які є у репертуарі театру. Таким чином, глядачі зможуть відвідати виставу й підтримати виконавців. У запропонованій для виконання програмі, окрім світової класики, обов’язковим є виконання арії з опер українських композиторів М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Аркаса, М. Лисенка, С. Людкевича, Б. Лятошинського, М. Вериківського, Ю. Мейтуса, Є. Станковича та ін.

Співаки змагатимуться за чималий призовий фонд, що сумарно становить понад 35 тис. доларів, низку спеціальних призів та нагород.  

«Безсумнівно, Соломія Крушельницька належить до найвидатніших співачок ХХ століття, тому міжнародні конкурси і фестивалі її імені є для нас іміджевими подіями в процесі сучасного культуротворення», – наголошує генеральний директорхудожній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.