Львівська національна опера серед ключових гравців сучасної академічної музики від Kyiv Contemporary Music Days!

Вчора відбулася онлайн-презентація портфоліо учасників. Ми маємо за честь бути єдиним оперним театром в Україні з-поміж усіх представлених.

Kyiv Contemporary Music Days розпочали свою діяльність у 2015 році з щорічних фестивалів сучасної академічної музики. Початковою метою KCMD було надати можливість сучасним українським композиторам, зокрема молодим, бути почутими на широку аудиторію.

Щороку до програми фестивалів додавалися нові цікаві події – майстеркласи, воркшопи, конференції та лекції, приїздили музиканти з різних куточків. Сьогодні KCMD є провідною освітньо-концертною платформою сучасної академічної музики, яка продукує цікаві проєкти та ініціативи, і є одним з лідерів у промоції та підтримці українських композиторів.

Портфоліо, яке KCMD презентували вчора – є одним з проєктів формації, реалізованим за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. Його мета – представити організації та діячів, що сприяють розвитку сучасної академічної музики і які можуть виступати партнерами та організаторами проєктів міжнародної співпраці.

Участь Львівської опери в цьому портфоліо є визнанням нашого успіху в реалізації сучасних постановок – опер та балетів, створених сучасними українськими композиторами.
Лише цього року на сцені Львівської опери відбулися прем’єри опери “Страшна помста” Євгена Станковича та модерн-балету “Пізнай себе” на музику Дмитра Данова. Також у портфоліо відзначені постановки опер “Лис Микита” Івана Небесного та “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича.

Попереду в нас багато творчих планів в цій царині, адже реалізація та промоція сучасного мистецького продукту є однією з місій театру. Щиро тішимося і дякуємо команді Kyiv Contemporary Music days за це визнання!

▶️Переглянути всіх учасників портфоліо можна за посиланням: https://www.kcmd.eu/portfolio