Львівська національна опера підкорює столичну сцену

Вчора, 21 червня, у Міжнародному центрі культури і мистецтв відбувся київський показ “Запорожця за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського в абсолютно новому прочитанні. Солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери завітали до столиці, щоби дати київській публіці можливість на власні очі побачити одну з найбільш резонансних оперних прем’єр цього сезону.

На виставі були присутні поважні гості, зокрема Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, солістка Метрополітен опери, відома українська сопрано Людмила Монастирська, видатний український актор театру та кіно, Міністр культури у 2014 та 2016-2019 роках Євген Нищук.

Столичний показ “Запорожця за Дунаєм” став винятковою подією і для обраної локації – Міжнародного центру культури і мистецтв, адже спеціально для львівського “Запорожця…” вперше від часів радянського союзу було відкрито оркестрову яму. Отже це була перша повноцінна оперна прем’єра на сцені Палацу за Незалежності.

Київські глядачі вітали оновлену версію улюбленої опери гучними оваціями. У відгуках вони відзначають влучність та актуальність нових сенсів, якісну стилізацію, високий рівень виконання та називають її “своєчасною виставою, що руйнує чимало стереотипів”.

Львівська національна опера висловлює подяку організатору київських гастролей – продюсеру Роману Костіну та спонсору – Заступнику голови правління МХП, Голові наглядової ради БФ “МХП – Громаді” Юрію Мельнику за активну підтримку діяльності театру в складних умовах воєнного часу.

Фото Юрія Грязнова