Лукаш Гоїк, директор Сілезької опери в Битомі (Opera Śląska, Польща) висловив щиру підтримку українському народу в час війни

Лукаш Гоїк, директор Сілезької опери в Битомі (Opera Śląska) (Польща) висловив щиру підтримку українському народу в час війни:
 «Наші серця з вами! Те, що відбувається у вашій країні, сколихнуло весь світ, тому я хочу пообіцяти вам, що ми зробимо все можливе, щоб підтримати вас будь-якими способами.
З першого моменту ми намагаємося діяти та допомагати вашим співгромадянам, чим можемо:
✅Ми підтримуємо сім’ї українських артистів на різних рівнях – ми об’єднали зусилля і нам вдалося організувати транспорт і проживання (як постійне, так і тимчасове) для понад 20 осіб. Нові біженці все ще прибувають, і ми будемо допомагати їм, поки вони потребуватимуть.
✅ Артисти Сілезької опери беруть участь у мистецькому проєкті, щоб продемонструвати єдність з нашими друзями з України, напр. благодійний концерт «Солідарні з Україною» у костелі Св. Марії у Битомі.
✅ Ми щиро співчуваємо українській нації. Під час концертів та мистецьких заходів Сілезька опера – на знак солідарності – представляє національні символи України.
✅ На знак підтримки Сілезька опера організовує концерт за участю наших українських артистів-солістів: Руслана Коваль, Станіслав Куфлюк, Наталія Степаняк, фортепіано: Лариса Чабан, Софія та Роман Марченко та інші, що відбудеться 26 березня у концертному залі в театрі імені Адама Дідура.
✅Ми проти російської політики, тому ми внесли зміни в наш репертуар і прибрали будь-які вистави, пов’язані з російськими авторами. Запланована на квітень прем’єра «Моцарт і Сальєрі» Римського-Корсакова не відбудеться і не буде поставлена ​​під час фестивалю на Сааремаа.
✅Ми прибрали не лише російську творчість, а й відмовилися від будь-якої співпраці з російськими артистами. Ми не хочемо пропагувати культуру країни, яка руйнує культуру наших сусідів.
✅Ми намагаємося ділитися правдивою інформацією про війну серед росіян, яку знаємо, оскільки хочемо діяти проти пропаганди путіна.
✅Запроваджуємо безкоштовні заняття для українських дітей, щоб хоча б трохи вони змогли відволіктися від кошмару війни та насолодитися дитинством.
✅Усі нашіспівробітники, які хочуть долучитися та допомогти Україні, мають нашу повну підтримку та допомогу.
І я, і мої співробітники, залучені до допомоги, беруть участь у зборі коштів для України, допомагають в оснащенні транспортних вантажів, що відправлені у вашу країну, а також особисто підтримують тих, кому вдається втекти від війни до Польщі, навіть якщо наша країна є лише зупинкою для них.
Ми завжди готові допомогти вам. Ми сподіваємося, що ця страшна війна скоро закінчиться. Ми молимося за вас і наші думки з вами. Залишайтеся в безпеці! Слава Україні!»
❤️Ми щиро вдячні за підтримку та допомогу Україні у час війни!
***На зображенні може бути: текст «OPERA ŚLĄSKA W BYTOMIU OPERA ŚLĄSKA DLA UKRAINY 26 marca 2022 godz. 18.00 WYSTĄPIĄ: Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu»