Культурна дипломатія в дії

Делегація Львівської національної опери серед учасників осінньої конференції під егідою Opera Europa.
Знакова для оперного світу подія цьогоріч відбувалася в Угорській національній опері, де впродовж 20-22 жовтня обʼєднала представників оперних театрів-членів організації і дала можливість тримати руку на пульсі стосовно найактуальніших новин, премʼєр та дискусій.
Ключовими темами цьогорічної конференції стали інтерграція та інклюзія як одні із основних перспектив розвитку суспільства, взаємозалежних від розвитку мистецтва та культури.
Серед найпріоритетніших напрямів до обговорення на конференції у Будапешті стало питання культури та політики. Доповідь Галини Григоренко, заступниці міністра культури та інформаційної політики України, про російську імперську політику щодо української культури від початку 18 століття та опір під час повномасштабного російського вторгнення стала вичерпною і зрозумілою відповіддю на числені запитання серед мистецької громадськості.
До того ж і поза панельними дискусіями прослідковувалася активна загальна зацікавленість українською культурою серед провідних оперних театрів світу. Це дає неабиякий поштовх та ще більшу мотивацію відкривати її світові та закохувати в неї ще масштабнішу аудиторію.
Тож маємо попереду ще багато роботи.
Нагадаємо, що асоціація Opera Europa з ініціативи Міністерство культури та інформаційної політики України та українських членів асоціації призупинила членство російських театрів. А також неодноразово проводила мистецькі акції на підтримку України та популяризацію українського мистецтва.
Opera Europa, дякуємо за чітку позицію та підтримку!