Концерт віртуозної класики «Кларнетова палітра»

   У перший день зими, 1 грудня слухачі Музичного салону Дзеркальної зали насолоджувалися яскравими та віртуозними композиціями у виконанні артистів оркестру Львівської Національної Опери.

   У програмі концерту «Кларнетова палітра» прозвучали композиції для кларнету (солісти – Назарій Хижий та Микола Гречух) у супроводі Камерного оркестру Львівської Національної Опери, диригент – Ірина Стасишин.

   Перший твір – Квінтет для кларнету і струнних (у редакції для струнного оркестру) Карла Марії фон Вебера вирізнявся романтичним настроєм та неабиякою віртуозністю, яка притаманна індивідуальному стилю композитора (соліст – Назарій Хижий). Твір має 4 частини – Allegro; Fantasia; Menuetto; Rondo, які незважаючи на зміни настроїв, містять віртуозі елементи та виконавські труднощі, й потребують у виконанні того самого «блиску», яким часто окреслюють творчість німецького композитора. Першовиконавцем цього твору був друг композитора – Генріх Берман, і саме для нього Вебер написав багато композицій для цього інструменту. Зокрема, Квінтет для кларнету та струнних, який композитор презентував Берману у його День народження 1813 року.

   Другий твір у програмі концерту – відомий Кларнетовий концерт В.А. Моцарта. Це один із останніх творів, який за життя встиг завершити Вольфганг Амадей Моцарт: Концерт для кларнету Ля-мажор був написаний композитором у 1791 році і вперше виконаний у Празі. Твір прозвучав у виконанні Миколи Гречуха.

  Послухати віртуозні кларнетові композиції прийшло не лише чимало слухачів, але й колег виконавців, які підтримали музикантів бурхливими оплесками.