Концерт-презентація нового інструменту Дзеркальної зали Львівської Національної Опери – роялю Steinway & Sons

7 грудня у Львівській Національній Опері відбувся концерт-презентація роялю Steinway & Sons. Новий рояль за підтримки Міністерства культури, молоді і спорту України Театр придбав для виконання концертів камерної музики у Дзеркальній залі. Перший концерт довірили відомому українському піаністу, артисту компані Steinway & Sons – Станіславові Христенку.

Американська фірма Steinway & Sons, заснована у 1853 році емігрантом з Німеччини Генрі Стейнвеєм (справжнє ім’я – Генріх Штайнвег), вважається одним із найбільш відомих виробників роялів у світі. Роялі та фортепіано фірми Steinway & Sons обирали кращі світові музиканти минулого і сучасності – Ф. Ліст, Р. Вагнер, І. Стравінський, С. Рахманінов, В. Горовиць, Дж. Гершвін, С. Кусевицький, Г. Гульд, М. Полліні, Д. Баренбойм та ін.

«Будь-який музичний театр, а тим більше – оперний театр, має за мету мати такий професійний інструмент під назвою Steinway. Відверто кажучи, це моя 5-ти річна мрія, адже коли я працював художнім керівником театру, я бачив цей зал саме як музичний салон», – відзначив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун на концерті-презентації нового роялю у Дзеркальній залі. «Ми отримали грант від Міністерства культури і купили нову арфу, 4 роялі, і в тому числі – Steinway. Я вдячний долі, Міністерству культури, Олегу Репецькому і фірмі «Комора», за те, що ми дожили до цього прекрасного дня, коли сьогодні цей інструмент оживе у музиці під руками фантастичного маестро Станіслава Христенка».

Олег Репецький, директор фірми «Комора» (офіційного дистриб’ютора Steinway & Sons в Україні) зауважив: «Це справді подія! Адже присутність такого інструмента долучає будь-який заклад культури до світового процесу!»

Компанія Steinway & Sons співпрацює з кращими музикантами світу, які мають за честь бути артистами цієї фірми. Одним із таких артистів є український піаніст Станіслав Христенко. На концерті у Дзеркальній залі Львівської опери у його виконанні на новому роялі прозвучали віртуозні фортепіанні композиції світової класики – Фантазія Р. Шумана, Угорська рапсодія №2 Ф. Ліста та Чотири балади Ф. Шопена.

Концерт-презентацію роялю відвідало чимало відомих піаністів, композиторів та митців. Зокрема, композитор Юрій Ланюк, піаністи Оксана Рапіта і Йожеф Ермінь наголошували, що присутність такого чудового інструменту у Дзеркальній залі підносить престижність цього концертного майданчика, адже наявність роялю Steinway & Sons дає можливість запросити з концертом найвідоміших музикантів світу.