Концерт пам’яті Олександра Мишуги у с. Новий Витків Львівської області

Особлива подія для театру: перший гастрольний виступ після початку пандемії – концерт пам’яті Олександра Мишуги у с. Новий Витків Львівської області.
 
«Це для нас справжнє свято!», «Не ми їхали сотню кілометрів в оперу, а вона приїхала до нас», – щиро раділи, вітали вигуками «Браво!» і гучними оплесками витківці артистів театру.
Це надзвичайна подія як і для невеличкого селища, так і для Львівської національної опери: ми так скучили за аншлагами й були надзвичайно розчулені теплим прийняттям місцевої громади.
Музика об‘єднала наші серця любов‘ю, натхненням і шаною до пам’яті славетного українського оперного співака Олександра Мишуги. 
 
Концертна програма прозвучала до дня народження тенора у його рідному селі у виконанні солістів театру Любов Качали, Тетяни Вахновської, Ігоря Шевчука, Юрія Шевчука та оркестру Львівської національної опери під орудою диригентки Ірини Стасишин. Режисерка концерту – Галина Воловецька, а ведучий події – Петро Радейко.
 
 
«Цей концерт – вияв нашої поваги, любові й великого укліну до Олександра Мишуги», – наголосив генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун, додавши, що театр буде продовжувати популяризувати ім‘я співака через концертні програми, поповнення експонатів місцевого музею, архівні дослідження, організацію конкурсу співаків тощо.
 
Перед концертом дирекція та артисти театру, а також представники місцевої влади, які долучилися до організації події, відвідали місцевий музей, а також місце перепоховання співака та Панахиду у церкві Вознесіння Господнього, що була, зокрема, відбудована за пожертви Олександра Мишуги.
 
За словами диригентки Ірини Стасишин, яка з дитинства відвідувала ці краї і добре знала про Олександра Мишугу від громади села і навіть далеких нащадків оперного співака, «на жаль, це ім‘я не є на слуху, а його постать як співака, мецената, педагога, славетного українця потребує широкого розголосу. Початок цьому – цей концерт, а наступного року – обов‘язково і фестиваль».
Висловлюємо велику вдячність в організації події місцевій громаді, а також Радехівській міській раді. Сьогодні прозвучали найкращі оперні арії зі світових та українських опер, а також рідні серцю народні пісні, виконання яких вразило навіть наймолодших слухачів.
 Олександр Мишуга – яскравий приклад саме для наймолодшого покоління, і залишається таким для кожного із нас, адже маючи велику мрію і талант він зумів навіть із маленького селища і бідної родини досягти небачених висот, і при цьому залишитися Людиною.