Із любов’ю до музики в серці та непохитною вірою у перемогу України наближаємось до завершення 123-го театрального сезону Львівської національної опери

Сьогодні, 29 червня, у глядацькій залі театру відбулися традиційні збори колективу. Генеральний директор-художній керівник Василь Вовкун розпочав зустріч із слів вдячності Збройним Силам України та спільного виконання Державного Гімну України.

Опісля подякував колективу та поділився підсумками і найважливішими здобутками сезону, що були реалізовані спільними зусиллями кожного із цехів у надскладних умовах повномасштабного вторгнення за постійних загроз ракетних ударів та відсутності електроенергії.

Серед найвагоміших подій 2022-2023 років було виокремлено:
✅прем’єри опер «Страшна помста» Є. Станковича до 80-річчя композитора, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, присвяченого памʼяті художника Михайла Риндзака; модерн-балету «Пізнай себе» на музику Д. Данова до 300-річчя Г. Сковороди; композиції «Stabat Mater» Олександра Родіна;
✅відзначення 150-річного ювілею від дня народження однієї з найвідоміших українських оперних співачок, патронеси Львівської національної опери – Соломії Крушельницької (1872-1952);
✅презентація циклу благодійних концертів «Колискова для солдата», спрямованих на підтримку українських захисників;
✅вшанування пам’яті жертв війни до річниці повномасштабного російського вторгнення концертом-реквіємом «Пам’яті Нескорених»
✅участь у конференції міжнародної асоціації «Opera Europa»
✅започаткування Всеукраїнського фестивалю камерної музики «Дзеркало»;
✅проведення Львівської резиденції класичного і сучасного балету імені Роми Прийми;
✅відзначення 170-річчя від дня народження відомого українського оперного співака Олександра Мишуги (1853-1922);
✅стажування працівників театру в Метрополітен-опера;
✅здобуття престижної нагороди «Найкращий оперний театр» на міжнародній церемонії International Opera Awards у Мадриді.

Обговорювали і плани на майбутнє – на сцені театру вперше в Україні планується постановка балету «Тіні забутих предків» І. Небесного, музика до якого написана на ексклюзивне замовлення театру, балету «Соляріс» О. Родіна, поновлення балету «Даремна обережність» П. Гертеля та чимало іншого.

Кожною із мистецьких подій театру ми прагнемо подарувати нашій публіці більше сил та позитивних емоцій, розраду і співпереживання, яка потрібна усім нам, щоб здолати наш спільний шлях до перемоги.