Микола Гобдич: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Микола Гобдич – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, засновник і керівник муніципального камерного хору «Київ»:

«Почну з роздуму про роль особистості у розвитку тієї чи іншої суспільної галузі. Вислів про те, що один у полі не воїн, давно застарів. Навіть у війні правильне рішення однієї людини вирішувало справу.

   Тепер щодо Василя Вовкуна. Це людина, яка пройшла в культурному просторі багато різносторонніх діянь. Був актором у Чернівцях; створив концертну агенцію в Києві, яка зблизила його з класичною музикою, джазом;  очолював Міністерство культури України; став директором-художнім керівником  такого солідного театру – Львівської Національної Опери. Завжди працював добре, самовіддано. Але тут важлива одна річ: чим би не займався Василь Володимирович, завжди приділяв увагу режисерству. Це його покликання. Саме в режисурі він самовиразився  – як для близьких, так і для суспільства.

    Він професійно ставив  масові видовища, концерти. Але не за старими стандартами. В них він впроваджував своє, національне, глибинне.  Відчуття духу справжнього українця домінувало.

   У режисера Вовкуна фантазія безмежна. Вона живиться краєвидами рідного краю, баченим у світі, художньою літературою. Він допитливий, завжди хоче знати, що роблять його колеги-режисери  на схід чи захід від  Львова. І знає, чого прагне він сам.

   Постановки Василя Вовкуна бентежать, будять, мають свій почерк.  Однак найкраща – попереду. Хай її вимріє і здійснить – неодмінно при доброму здоров’ї » .