Хто не встиг, той… не запізнився! Львівська національна опера транслюватиме нові постановки театру/ г.День

 

Львів від сьогодні – у «червоній» зоні.  І поки театри зачинені, а триватиме це невідомо скільки, Львівська опера пропонує глядачам переглянути онлайн свої знакові вистави, і це відеоверсії як творів сучасних українських композиторів, так і оперної класики – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, опера «Лис Микита» Івана Небесного та сучасна постановка опери «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта.

Записи «Лиса Микити» та «Дон Жуана» здійснені нещодавно і за фінансової підтримки Українського культурного фонду. У театрі наголошують: якісна зйомка вистав – це «не лише необхідність у сучасному онлайн просторі, а й важливий внесок у фіксування історії української оперної і театральної сцени».

Феєрія «Коли цвіте папороть»: шедевр під забороною

Історія цього твору надзвичайно драматична, адже, переживши десятиліття забуття і будучи забороненим Радянською владою напередодні прем’єри 1979 року, він врешті постав на львівській сцені – 2017-го, у режисурі генерального директора – художнього керівника Львівської опери Василя Вовкуна та під орудою запрошеного диригента Володимира Сіренка. Це спектакль, що поєднує енергетичну музику, хорове виконавство, народні обрядові традиції, сучасну хореографію та яскраве дійство із відеопроєкцією.

Відео вистави доповнено розповідями про твір автора – Євгена Станковича, Василя Вовкуна і Володимира Сіренка.

Провідні партії виконують народна артистка України Ніна Матвієнко та соліст Львівської національної опери та запрошений співак театрів Ліона, Ґраца, Стокгольма та Тель-Авіва Михайло Малафій.

https://megogo.net/ua/view/8510565-koli-cvite-paporot.html?video_view_ta…

«Лис Микита»: сучасна українська опера для сімейного перегляду

У лютому 2020 року, ще у «докарантинні часи», у Львівській опері було надзвичайно весело та гамірно, бо відбулася прем’єра опери для дітей та дорослих за відомою казкою-поемою Івана Франка «Лис Микита». Музику до твору, за лібрето Василя Вовкуна, написав сучасний український композитор Іван Небесний. На оперній сцені постали пригоди хитрого Лиса, якого на суд викликає звірине царство на чолі з Царем Левом.

Вистава вражає неймовірними масками та костюмами, феєрією світла, 3D-анімацією і навіть повітряними гімнастами. А ще, поряд із звичним оркестром, публіка може почути цимбали, ліру, бандуру і гучну трембіту.

Відеоверсія вистави опублікована на YouTube каналі театру до першої річниці прем’єри опери «Лис Микита» на сцені Львівської національної опери. Переглядати її, звісно ж, треба усією родиною. Бажано й друзів запросити!

https://www.youtube.com/watch?v=sCeG7QpXIzM

«Дон Жуан»: сучасна постановка найвідомішої опери Моцарта

На сцені Львівської національної опери нова постановка «Дон Жуана» відбулася 2018 року і спричинила шквал думок і відгуків. Опера, яка увійшла до програми «Український прорив» генерального директора та художнього керівника театру Василя Вовкуна, подекуди шокувала глядачів сучасним прочитанням класичного твору. Над постановкою також працювали диригент Юрій Бервецький, художник Тадей Риндзак, італійський балетмейстер Марчелло Алджері та хормейстер Вадим Яценко.

Кажете, ще не бачили цієї версії «Дон Жуана»? То перегляньте! Вистава здивує неповторними світловими ефектами та вражаючими декораціями з металоконструкцій, які є наче лабіринтом загубленої людської душі. І, звісно, дуже якісним вокалом!

https://www.youtube.com/watch?v=ZyhOK0Wa9l4

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у Львівській національній опері