News

Be first to know about events in out Opera

Висока оцінка роботи/ Колектив Львівської національної опери ім. Соломії Крушельницької нагородили Грамотою Верховної Ради України

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

https://day.kyiv.ua/uk/photo/vysoka-ocinka-roboty?

Вчора, 10 червня, у Львівській опері назвали днем неймовірних вражень, сюрпризів, візитів та неповторних виступів.

До театру в рамках робочого візиту Львівщиною завітав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, щоби вручити Почесні Грамоти і Грамоти ВРУ.

Церемонія відбувалася у Дзеркальній залі.

«Театр – це завжди казка, але це завжди й важка робота, адже для цього треба надзвичайно багато зусиль та самовіддачі. Тому хотів би подякувати за роботу, яку ви робите», – зазначив, зокрема, Дмитро Разумков. І додав, що один із ключових пріоритетів держави – культурний фонд, культурна спадщина, культурне майбутнє: «Хочу побажати, щоб кількість глядачів завжди залежала від тієї титанічної праці, яку ви робите».

Голова ВРУ нагородив колектив Львівської національної опери Грамотою за заслуги перед українським народом – це відзнака за вагомий внесок у розвиток національного оперного та хореографічного мистецтва, плідну міжнародну співпрацю у контексті європейського культуротворення, високу професійну майстерність і втілення творчої програми «Український прорив».

Почесні грамоти Верховної Ради України отримали й художниця костюмів Оксана Зінченко, диригент Юрій Бервецький, солісти опери – Світлана Мамчур, Людмила Савчук та Василь Садовський.

Грамотою Верховної Ради України нагороджено диригента Михайла Дутчака (посмертно), солістів опери Тетяну Вахновську та Юрія Трицецького і соліста балету Євгена Свєтліцу.

Генеральний директор – художній керівник Львівської опери Василь Вовкун подякував Дмитрові Разумкову за високу оцінку роботи в рамках реалізації програми розвитку театру «Український прорив» і зазначив, що в цій програмі викладено головне завдання Львівської опери – підносити оперне і хореографічне мистецтво в контексті європейського культуротворення.

Вчора на сцені Львівської опери звучала опера Пуччіні «Турандот». Ця розкішна вистава – одна з останніх прем’єрних постановок, здійснена до 120-річчя театру. Проєкт – міжнародний. Його втілювали режисер Міхал Знанецький (Польща), сценограф Луіджі Скольйо (Італія), балетмейстер – Діана Теохарідіс (Аргентина), диригент –  Іван Чередніченко, керівник проєкту – Василь Вовкун.

Варто додати, що робота над виставою тривала в умовах жорсткого карантину, тому постановники працювали з трупою у режимі онлайн, що є унікальним досвідом і здобутком Львівської опери у світовому контексті. 

А сюрпризом для глядачів вчора стало те, що партію принцеси Турандот виконувала прима (сопрано), українська зірка світової оперної сцени, запрошена співачка, зокрема, міланського театру «Ла Скала» та Нью-Йоркської «Метрополітен-опера» Оксана Дика.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з ФБ-сторінки Львівської опери