Opening of the theatre

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Театр  під назвою Міський відкрився 4 жовтня 1900р.

На визначну подію  в культурному житті Галичини було запрошено понад тисячу осіб – великих урядових чиновників, відомих митців і культурних діячів.

Серед високих гостей, переважно чоловіків, вирізнялася постать однієї жінки. Це була примадонна Варшавської Опери Соломія Крушельницька, яку супроводжував інспектор симфонічного оркестру цього театру – син основоположника польської класичної музики Станіслава Монюшка.

Г. Семирадський був запрошений на відкриття Міського театру, але приїхати не зміг. Після появи у Львові рецензій на свою картину не хотів читати ні похвальних, ні критичних. Подивившись на фотографію з зображенням театру, написав у листі: “Чудова будівля, усі земляки, хто бачив її, говорять про неї зі щирим захопленням”.

Міський театр відкрився 4 жовтня 1900 року. Його виконавський рівень був дуже високим, вишуканості та актуальності його репертуару могла позаздрити Варшава. Гості, які приїжджали до Львова, обов’язково відвідували театр. Відомий австрійський композитор, директор Королівської опери у Відні Г. Малер, який у 1903 році прибув на гастролі до філармонії як диригент, писав: “Учора ввечері я слухав оперу Д. Пуччіні “Тоска”. Це в усіх відношеннях прекрасний спектакль, і навіть дивно, що в австрійському провінційному місті можна знайти щось подібне”.