Opera

Iolanta

Р.Tchaikovsky
Iolanta
.

Opera in 2 acts

Libretto by Modest Tchaikovsky based on “King Rene’s Daughter” by Henrik Hertz

Stages
Диригент-постановник

Myron Yusypovyсh Honored Artist of Ukraine

Режисер-постановник

Halyna Volovetska Honored Art Worker of Ukraine

Художник-постановник

Tadey Ryndzak People's Artist of Ukraine

Художник костюмів

Oksana Zinchenko Honored Artist of Ukraine

Хормейстер

Vasyl Koval Winner of Ukrainian competition

Libretto

   Чарівна Іоланта, донька Прованського короля Рене, – незряча від народження. Побоюючись, що правда зашкодить його дитині, король заборонив слугам розповідати Іоланті про світло і красу кольорів. Дівчина живе у чудовому замку, оточеному пишними садами і квітучими травами, поряд із щирими друзями, але підозра, що в її житті чогось не вистарчає, засмучує Іоланту. Щоб відрадити дівчину від сумних думок, подруги заколисують її звуками улюбленої пісні, й Іоланта засинає.
   Чути звук мисливського рогу, який повідомляє про прибуття короля Рене. Люблячий батько привозить із собою знаменитого лікаря-мавра – Ебн-Хакіа. Все ще сподіваючись на одужання доньки, Рене приховує незрячість Іоланти від її нареченого – герцога Роберта. Мавр оглядає сплячу Іоланту, і повідомляє, що зір може повернутись до дівчини, але за умови, що вона довідається про свою незрячість і сама гаряче запрагне бачити. Та Рене не насмілюється відкрити доньці правду, боячись що та завдасть їй великого болю.
   Згубившись зі шляху, в королівський сад потрапляє двоє лицарів: наречений Іоланти Роберт і його приятель Водемон. Роберт кохає іншу дівчину – Матильду, і їде прохати короля Рене, щоб той дозволив розірвати його заручини з Іолантою. Раптом друзі помічають в саду напис про загрозу смерті кожному хто увійде сюди. Готові тікати вони помічають сплячу Іоланту. Водемон, зачарований красою дівчини, не може відвести від неї погляду. Натомість, Роберт вважає, що це якась пастка і намагаючись забрати Водемона геть із саду, будить Іоланту. Дівчина привітно зустрічає лицарів і приносить їм вина. Відійшовши на пошуки своєї варти, Роберт залишає Водемона наодинці з Іолантою. Лицар просить дівчину зірвати для нього червону троянду, але Іоланта подає йому білу. Здогадавшись про її нещастя Водемон оспівує дівчині красу світла, – відвічного джерела радості і краси.
   З’являється король Рене з лікарем. Вістка, що Іоланта довідалась про свою незрячість, кидає його у відчай, але водночас з’являється надія на одужання. Король навмисне застерігає Іоланту, що лицаря, який розповів їй про світло, буде страчено, в разі, якщо лікування не дасть жодного результату. Щоб зберегти коханому життя, Іоланта всім серцем прагне бачити світло і покірно іде за Ебн-Хакіа на операцію. Рене зізнається Водемону, що погрожував йому лише заради спасіння доньки. Лицар просить у короля руки Іоланти, адже він покохав її з першого погляду. Повертається із охороною Роберт і просить Рене звільнити його від заручин із Іолантою. Король погоджується на прохання Роберта і дає згоду на весілля Водемона з Іолантою. Невдовзі і сама принцеса повертається із чудовою вісткою – вона бачить!

About show

   “Iolanta” is one of the most lyrical and poetic works of the prominent Russian composer P. Tchaikovsky. Although being composed as chamber opera, it fully exposes heroic and sincere characters: King Rene, who carefully protects his daughter Iolanta; the wise doctor Ibn-Hakia, who ventures to cure blind girl; noble knight who loves Iolanta and who, despite the death threats, insists on an urgent treatment that will help the girl to see the light and the beauty of the earth. In the opera the entire life and invaluable experience of P. Tchaikovsky is concentrated. The opera sounds as a victory of the light and the spirit of human.

Upcoming events
René, King of Provence

Roland Marchuk

Yuriy Trytsetskyy Honored artist of Ukraine

Iolanta, blind daughter of King René

Lyubov Kachala Honored Artist of Ukraine

Luydmyla Ostash winner of the international competition

Robert, Duke of Burgundy

Vitalij Zagorbenskyj winner of the international competition

Petro Radeyko winner of the international competition

Count Vaudémont, a Burgundian knight

Roman Korentsvit winner of the international competition

Andriy Savka

Marta, Bertrand's wife, Iolanta's nursemaid

Nataliya Datsko Honored Artist of Ukraine

Brigitta, Iolanta's friend

Nataliya Kuryltsiv

Natalia Romanyuk Honored Artist of Ukraine

Laura, Iolanta's friend

Tetyana Vakhnovska winner of the international competition

Yana Voytyuk Honored Artist of Ukraine

Ibn-Hakia, a Moorish physician

Mykola Kornutyak winner of the international competition

Alméric, armor-bearer to King René

Yuriy Hetsko

Roman Kovalchuk Honored Artist of Ukraine

Bertrand, doorkeeper of the castle

Roland Marchuk

print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers