News

Be first to know about events in out Opera

Шедевр Джузеппе Верді об’єднав Одесу і Львів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Повернення «Набукко»

Шедевр Джузеппе Верді об’єднав Одесу і Львів
14 листопада, 2017 – 18:48

 

18—19 та 26 листопада в Одеському національному театрі опери та балету відбудуться прем’єрні покази легендарного твору світової класики. Нагадаємо цьогоріч відзначатимуть подвійний ювілей опери «Набукко» Джузеппе Верді — 175 років від дня прем’єри у театрі «Ла Скала» і 170 років від дня першого виконання цього шедевру на Одеській сцені! Першими постановниками були італійці, а нині українські митці вирішили представити сучасне «прочитання» вражаючої опери.

Це спільний творчий проект двох провідних оперних театрів нашої країни — Одеси та Львова. Як підкреслила автор ідеї, генеральний директор Одеської Опери Надія Бабич, «вистава «Набукко» об’єднала потужні творчі сили митців із заходу і півдня».

Василь Вовкун, генеральний директор Львівської національної опери виступає режисером постановки. Він вважає, що цей містично-філософський твір Дж. Верді нині є дуже актуальним для нашої країни, «його місія в час найвищого напруження і людського страху — бути символом відновлення надії і справедливості»…

Композитор у цьому творі вивів хор у розряд знакових дійових осіб. Монументальні сцени за участю хористів підкреслюють характер дії і обрамляють кожну важливу картину, недарма «Набукко» іноді називають хоровою драмою. А найвідоміший номер «Va pensiero…» («Лети, думко…») — вважається світовим шедевром і нікого не залишає байдужим.

Оригінальну сценографію створив знаний львівський художник  Тадей Риндзак. З одеських фахівців над оперою працювали художник по костюмах Сергій Васильєв і хореограф Яніна Кисельова. А головну партію вавілонського царя Набукко (Навуходоносора) репетирують баритони — Віктор Мітюшкін, Олександр Стрюк і Іван Фляк. Образ первосвященика Захарія втілять на сцені баси — Василь Навротського, Дмитро Павлюк, Сергій Узун і Віктор Шевченко та інші солісти. У постановці зайнятий хор і оркестр Одеської опери під орудою головного диригента театру Олександру Самоїле.+

До речі, квитки на три перші покази давно розкупили. Меломани з нетерпінням чекають на прем’єру (багато хто з інших міст спеціально їде до столиці Південної Пальміри, щоб не пропустити цю подію).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: