News

Be first to know about events in out Opera

Пам’яті знаменитого тенора Зіновія Бабія

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В неділю, 2 -ого лютого, артисти Львівського національного театру імені Соломії Крушельницької – народна артистка України Людмила Савчук, заслужений артист України Юрій Трицецький, Ігор Кузьмич і концертмейстер Олександра Менцінська – виступили з концертом у Підсадках Пустомитівського району, рідному селі народного артиста Білорусі, видатного українського оперного співака Зіновія Бабія, на жаль, нині покійного.

На відзначення його 85-річчя зійшлися люди не лише з Підсадок, а й довколишніх сіл. Громада гордиться своїм славним земляком, голос якого музикознавці порівнювали зі славним Карузо. Про З. Бабія написав книгу “Отелло родом із України” і представив її зі сцени кандидат педагогічних наук Роман Береза, яскраво висвітливши творчість, царювання великого драматичного тенора на львівській сцені у 1960-63 рр.

У розмові після концерту слухачі зізналися: гордилися своїм земляком, але ніколи не думали, що опера – таке прекрасне мистецтво. І запросили наших чудових співаків на нові концерти, давши слово, що тепер будуть приїжджати на вистави до оперного театру.

Виступи видатних артистів у глибинці – давня традиція в Україні. Своє мистецтво дарували людям у провінції Соломія Крушельницька, Олександр Мишуга та ін. Наші солісти продовжили цю традицію і своїм талантом закохали в оперу.