Музичний салон

L’Histoire du soldat (The Soldier’s Tale)

I. Stravinsky
L'Histoire du soldat (The Soldier's Tale)
opera-ballet
.

Музична драма для читця, трьох танцівників та інструментального септету

Виконавці:

Солдат –Олег Ласка  
Принцеса– Наталія Рузяк 
Чорт – Мирослав Мельник

Читець – Юрій Глущук 
Львівський інструментальний септет у складі: Лідія Футорська (скрипка), Богдан Степко (кларнет), Андрій Бодай (фагот), Олег Петришин (труба), Олександр Мартинов (тромбон), Адріан Фединський (контрабас), Володимир Веретельник (ударні).

Диригент – Сергій Хоровець

Постановка – Вадим Сідлецький

Хореографія – Сергій Наєнко

Libretto

   Зміст твору заснований на легенді про Фауста, але також походить від старовинної російської казки зі збірки, складеної Афанасьєвим: бідний солдат продає свою душу (втілену в скрипці) дияволові за книгу, що дозволяє передбачати майбутнє. Навчивши диявола грати на скрипці, солдат повертається в своє село. На жаль, замість обіцяних трьох днів для спілкування з дияволом проходить три довгих роки. Ніхто в селі не впізнає солдата: ні його мати, ні колишня наречена, яка за цей час вийшла заміж. Тоді солдат, використовуючи свою чарівну книгу, стає казково багатий. Не став щасливим, він грає в карти з дияволом – гроші проти скрипки. Диявол перемагає, але, сп’янілий багатством, втрачає вкрадену солдатом скрипку. Солдату вдається вилікувати хвору принцесу, обіцяну королем тому, хто позбавить її від недуги. У пошуках щастя солдат і принцеса тікають з королівства, але не послухавши диявола солдат потрапляє в пекло. Твір закінчується тріумфом демона в формі саркастичного маршу.

«Історія солдата» І. Стравінського у Львівській опері
20 травня 2018 року Львівська Національна Опера представить постановку «Історії солдата» Ігоря Стравінського.

Прем’єра вистави відбулася в 1918 році в Лозанні. «Історія Солдата» або ж «Байка про солдата і чорта, яка читається, грається і танцюється» виконувалася по всьому світу у різних постановочних версіях: балет, сюїта для камерного оркестру… Однак, первісна театральна версія Ігоря Стравінського – Шарля Фердинанта Рамю ставиться досить рідко. Тому можливість побачити спектакль справді унікальна.

Оригінальний жанрово-стильовий мікс, створений І.Стравінським і Ш.Ф.Рамю поєднує пантоміму, балет та інструментальну сюїту.

Тема “байки” – угода людини з дияволом – універсальна для всієї європейської культури. Бідний солдат повертаючись до дому з війни, з речей – торбинка та скрипка, по дорозі зустрічає чорта, який вимінює в нього скрипку на книгу, завдяки якій солдат зможе стати щасливим і багатим. Чорт просить лишитись на три дні, щоб навчити його грати на скрипці, той погоджується, але повернувшись до дому розуміє, що його не було три роки. Його ніхто не впізнає, а його наречена за цей час вийшла заміж за іншого.

Зрозуміло, що чарівна книга не приносить щастя Солдату, та історія кохання всупереч законам казки, завершується сумно: нечиста сила перемагає, хоча й не одразу.

Вічна, загальнолюдська проблема вибору між добром і злом – здавалося б, ці поняття несумісні і можуть існувати лише як протиставлення одне іншому. Але це не так. І добро, і зло співіснують у людській душі, розриваючи її на шматки. Рано чи пізно вона постає в житті кожної людини, і кожен сам, відповідно до своїх моральних цінностей та переконань, робить вибір.

Можливо, що «Історія солдата» І.Стравінського нагадає нам про те, що в нашому житті завжди є вибір між добром і злом.

Музична драма для читця, трьох танцюристів та інструментального септету відбудеться 20 травня, у неділю, о 15:00.

Солісти: Олег Ласка (солдат), Ольга Фабіянська (принцеса), Мирослав Мельник (чорт)

Львівський інструментальний септет у складі: Лідія Футорська (скрипка), Богдан Степко (кларнет), Андрій Бодай (фагот), Олег Петришин (труба), Олександр Мартинов (тромбон), Адріан Фединський (контрабас), Володимир Веретельник (ударні).

Диригент: Сергій Хоровець

Текст читає: Юрій Глущук

Постановка: Сергій Наєнко

About show

Музична драма заснована на легенді про Фауста, але також походить від старовинної російської казки зі збірки, складеної Афанасьєвим: бідний солдат продає свою душу (втілену в скрипці) дияволові за книгу, що дозволяє передбачати майбутнє. Про всі перипетії на шляху чоловіка до щастя та багатства, нерозділене кохання та трагічний фінал розповість ця сценічна постановка.

2
20
19
18
17
16
15
14
12
13
11
9
8
7
6
5
4
3
Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers