Духовно-мистецька програма «Божий Агнець» у Львівській Опері

У понеділок, 4 листопада, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулась Духовно-мистецька програма «Божий Агнець», присвячена 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля та Блаженному священномученику Омелянові Ковчу.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський із дружиною.
«Церква дарує нам ті цінності, якими кожен із нас повинен керуватись у житті. Ми йдемо тим шляхом, яким скерував нас Господь. Люди, які ціною власної свободи відстоювали віру в Бога, достойні найвищих відзнак, нашої душевної подяки. Не забуваймо про цих людей, вони зробили для нас найцінніше – пронесли свою віру, незважаючи ні на що», – звернувся до присутніх Маркіян Мальський.

У рамках заходу на початку програми відбулося погашення марки і поштівки із зображенням єрм. Ігора (Возняка) ЧНІ (тепер Архиєпископа і Митрополита Львівського), єпископа Софрона (Дмитерка), єпископа Филимона (Курчаби), єпископа Павла (Василика) під час акції 1989 року в Москві. Опісля владика Ігор вручив грамоти особам, які проявили жертовність і підтримку УГКЦ в часі підпілля та доклали сил до її розвитку в час незалежності України. Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин вручив нагороди Львівської обласної ради. Почесними відзнаками “Пам’яті блаженного священномученика отця Омеля Ковча”: Ієромонаха Йосифа (Будая) Чину Святого Василія Великого; Ієромонаха Ігнатія (Гнатіва) Чину Святого Василія Великого; Ієромонаха Матея (Гавриліва) Чину Святого Василія Великого; Ієромонаха Ігнатія (Корінця) Чину Святого Василія Великого; Ієромонаха Севастьяна (Дмитруха) Студійського Уставу; Ієромонаха Петра (Гладія) Студійського Уставу.
Відтак, за жертовну релігійну діяльність та з нагоди 30-річчя виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви подяки від громади міста мер Львова вручив сестрі Серафимі (Сало), служебниці Непорочної Діви Марії УГКЦ та сестрі Марті (Козак) Чину Святого Василія Великого Відзнакою «Почесний знак святого Юрія» мер вшанував отця Богдана Чабана, пароха парафії святих Володимира і Ольги УГКЦ. Золотим гербом міста Львова мер вшанував отця Романа Шафрана, пароха парафії святої Анни УГКЦ.

Духовно-мистецька програма «БОЖИЙ АГНЕЦЬ» – авторський проект Галини та Лесі Тельнюк – прозвучала у супроводі оркестру та хору Заслуженої академічної капели «Трембіта». Солістки виконали композиції, у яких на музику покладено вірші християнської тематики. Захід відображає життєвий та мученицький шлях УГКЦ. Назва є символічною для УГКЦ, бо Божий Агнець був розп’ятий за гріхи світу, але він воскрес і подарував життя, як Греко-Католицька Церква, що була знищена у 1946 року і змогла відродитись.

«Цим мистецьким заходом ми вшановуємо 30-ту річницю виходу із підпілля нашої церкви, яка була там довгих 44 роки. За ці три десятиліття ми зробили багато, великі кроки уперед. Вірю, що ми розвиватимемось і надалі, заради того, аби засвідчувати, що Церква – це живі люди», – наголосив Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возняк).

Співорганізаторами заходу є Львівська архиєпархія УГКЦ, Львівська обласна державна адміністрація, Фундація «Андрей», Клуб Української греко-католицької інтелігенції, заслужена капела «Трембіта».

https://bit.ly/2WMGrhE

https://www.facebook.com/lvivopera/photos/ms.c.eJxFkNuNAzAMwzYq~;Ha8~;2JF5bPul1AYJhbhrq0xbuPZHwMo15wpFYIIq7IuPaAPC5M~;kD0AOQfeOijNsZ~;jqRMUFmEn7cYt9g7ILpwL7V9pZBywxILSsoGji~_m66TwSBoddaWVikUKAx8kjKDxO6v~;IguZru9HBD8rZsGBYJz55LqzV4bC8xQg69EALfqzFCbZUhMAhrUeprbS~_hvVgOw~-~-.bps.a.2443315722662833/2443317149329357/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCvEvJCaqerKfDbT2Ov0elzIrHuk30i57_XLsS0lX9yj54EiSNcKhjhjZsXDL1icYlTXAFoWZRB6WkK&__xts__%5B0%5D=68.ARBmPo_P_H4EV4qg6Yxq4jPTksVWoV1KNtjw5GUGvqKZ7qPo3n1wJz5M2qb0hHskZ0cchCX7giNjSgpIUR-_T9aGNfr7ArKcBtTBHZa2FvBxOsz4FHALPtE3OYY35aNgCamWdZJDZfXfOfarFV-_zriR3QQQdwP4Az93CgF3ODgnw_b7HDSXMUjJVNnpHPAJuTL_Zj29tvnuGpgGbhQWWz27WX2B1jbUQwFbYiMVmJkzcITvr5tAfLqzX_Ausmqp0pG1l5i5L0_6mkgYb8mr218aOi4JpTr3Fh_k94HwbirVq6mzi_nyNt_qSgMCTtXID2O3-LK_n5qten9KAIv7KKpmurGOL00qdC-PHq-ApJKabBY4nmNzQ_UvmUJNJzQ4Qr6cR4LOJhoOKn1bi2pqJ9K9nbjPIgpWUOvAV5RKAwVf0PethjQXTBo4Wx1HJ2tbvGxVqoQknVgyWN4zTWVhVwNgFQ