«Досконалість Бароко» від творчої майстерні «Exultate»

 

 

  Вперше у Львові, 25 жовтня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери відбувся концерт творчої майстерні «Exultate». Колектив професійних музикантів, заснований у 2017 році, незмінно пропагує в Україні музику барокової доби.

   До концертної програми «Baroque Perfection», яку музиканти представили львівській публіці, ввійшли як і духовні, так і світські твори переважно композиторів ХVII-XVIII ст.. Знамениті арії з опер та ораторії Георга Фрідріха Генделя були виконані поруч з не менш відомими фрагментами з духовних композицій – Меси та Пасіонів Йоганна Себастьяна Баха (який, як відомо, не написав жодної опери). Таким чином, різноманітна вокальна музика цієї доби прозвучала у виконанні співачок Юлії Рисак-Ткаченко (сопрано) та Ольги Крамаренко (мецо-сопрано).

   Поміж вокальними номерами концерту прозвучала також інструментальна музика, створюючи цілісне уявлення про різножанрове музичне мистецтво Бароко. Це – інструментальні сонати Й.С. Баха та його сина Карла Філіпа Емануеля Баха (слава якого свого часу затьмарювала постать батька), фантазія для флейти соло Г.Ф. Телемана, обробка для струнних знаменитої Пасакалії з Сюїти для клавіру Г.Ф. Генделя, Grave для альта, струнного квартету і клавесину Їржі Бенда.

  Ще один цікавий твір, виконаний цього вечора – Концерт для віолончелі з оркестром в стилі Й.К. Баха французького композитора Анрі Казадезуса, який жив у першій половині ХХ століття, однак писав, наслідуючи стиль композиторів минулих епох. З Віолончельного концерту, який був створений у стилі Йоганна Крістіана Баха (також сина Й.С.Баха), на концерті прозвучала частина Adagio.

  Варто відзначити й інструменталістів колективу – Кирила Бондара і Дмитра Бондаренка (скрипка), Валентину Буграк (альт), Артема Замкова (віолончель), Мирославу Сіренко (флейта), Варвару Турту (клавесин), які представили настільки насичену програму кращих музичних зразків доби Бароко.

Стефанія Олійник,

музикознавиця, кандидат мистецтвознавства