До 180-річчя від дня народження українського композитора Миколи Лисенка

180-річчя від дня народження композитора Миколи Лисенка – знакова дата цього тижня.
Здавалось би, в умовах нинішньої людиноненависницької війни, яку розв’язала путінська росія проти України, святкування ювілеїв не на часі…
 Але словами не виразити той щем, ту велич, те неймовірне об’єднання сердець, коли на площі перед Львівською національною оперою саме музика підносила виконавців й слухачів воєдино: наче розправила крила наших мрій, прагнень, додала сили і віри у непохитність, незламність та силу духу українського народу.
Воістину, саме такою є музика Миколи Лисенка…
 26 березня на площі перед театром, Львівська національна опера разом із Львівською національною музичною академією ім. М. В. Лисенка наважилися в цей непростий час представити спільний мистецький проєкт «Музична героїка в творчості Миколи Лисенка: до 180-річчя від дня народження композитора».
Серед виконуваних композицій Миколи Лисенка були ті, що стали знаковими для українського народу, як от «Молитва за Україну» («Боже, Великий, Єдиний»), героїчна увертюра до опери «Тарас Бульба», композиції на тексти Тараса Шевченка (кантата «Б’ють пороги», солоспів «Гетьмани»), Івана Франка (солоспів «Безмежнеє поле»), а також арії з опер «Тарас Бульба» та «Наталка Полтавка».
Виконавці ювілейного концерту:
▫️Солісти: Мар’яна Мазур (сопрано),
Михайло Малафій (тенор)
народний артист України Орест Сидір (баритон)
Андрій Бенюк (баритон)
Юрій Шевчук (баритон)
Тарас Бережанський (бас)
Володимир Шинкаренко (бас).
▫️Галицький академічний камерний хор (художній керівник – народний артист України Василь Яциняк)
▫️Хор і оркестр оперної студії Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка під орудою народного артиста України Ігора Пилатюка.
▫️Хор і оркестр Львівської національної опери, диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький
▫️Ведучий концерту – Петро Радейко
▫️Режисер – народний артист України Василь Вовкун
 Віримо, що звучання української героїчної музики підніняло бойовий дух наших захисників Збройних Сил України, сил територіальної оборони України, медиків, волонтерів, доброчинців, всього народу і надихатиме на нові звитяги, подвиги та Велику перемогу над російськими загарбниками.
Слава Україні!
Маємо надію, що наступного року і День театру, і річницю із дня народження Миколи Лисенка ми будемо відзначати на сцені Львівської національної опери із численною публікою із різних куточків нашої мирної, відбудованої та вільної від загарбників – від Львова до Криму – України!!!
Фото – Руслан Литвин, Олена Храмова