До 204-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

  Величну постать геніального поета, пророка і провідника українського народу Тараса Шевченка почали  вшановувати ще за його життя. А після смерті, після його поховання й перепоховання,   день народження Кобзаря  часто перетворювався в народні маніфестації, супроводжувався урочистими заходами як у Східній Україні, так і в Західній.

   Зокрема, в 1865 р. в Перемишлі з ініціативи композитора Михайла Вербицького відбувся концерт, присвячений Шевченкові, на якому вперше прозвучав твір «Ще не вмерла Україна», що згодом став національним гімном.

   Уже більше століття березневі дні називаємо шевченківськими і вклоняємось Кобзареві –  в думках, у прочитанні його творів, у присвяченні йому поезій, картин, вистав; у концертах  та академіях.

   Щороку Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, підтримуючи вікову традицію, вшановує поета виставами та концертами.

10 березня о 18-ій годині на сцені прозвучить кантата-симфонія «Кавказ» С.Людкевича за однойменною поемою  Т.Шевченка у виконанні хору та симфонічного оркестру театру(диригент – заслужений артист України Мирон Юсипович).

11 березня о 12-ій годині представимо хвилюючий балет «Лілея» К.Данькевича.за поезіями Кобзаря (диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький).

   Щиро запрошуємо наших глядачів відвідати ці вистави. Вклонімося Кобзареві разом!