«Давайте спробуємо!»: Львівська опера запрошує на прем’єру «Турандот»/ Газета «День»

Вже за лічені дні вперше в історії Львівської національної опери відбудеться довгоочікувана прем‘єра опери «Турандот» Дж. Пуччіні.

Про унікальність постановки, особливості її підготовки, а також те, чим дивуватимуть глядача дізнавайтесь у матеріалі від Щоденна всеукраїнська газета «День» за посиланням:

 
Роботу над твором знаменитого італійця Джакомо Пуччіні, опери якого становлять основу репертуару всіх оперних театрів світу, у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької вважають безпрецедентною. І не тільки тому, що над постановкою працюють митці з чотирьох країн (Польщі, Італії, Аргентини та Греції), а й тому, що робота відбувається у режимі онлайн, для чого сцену і репетиційні класи обладнали екранами, веб-камерами та динаміками, щоб паралельно проводити репетиції через Інтернет-зв’язок.

Отже, зарубіжні постановники «Турандот» – це режисер Міхал Знанецький, художник Луіджі Скольйо, художник костюмів Малгожата Слоньовська, балетмейстер Діана Теохарідіс та асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс, художник світла – Даріуш Альбрихт (який зміг-таки приїхати до Львова й очно, а не дистанційно, працювати в театрі).

Асистенти міжнародної команди – режисер Галина Воловецька, хормейстер Ірина Коваль, художник Тадей Риндзак, художник світла Олександр Мезенцев, керівник кравецького цеху Жанна Малецька, репетитор з класу балету Ігор Храмов.

Диригент-постановник опери – Іван Чередніченко, і для нього ця вистава є першою постановкою у Львові, бо молодий диригент тільки наприкінці минулого року очолив музичну частину театру. Хормейстер-постановник – Вадим Яценко.

Серед виконавців – солісти, балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал).

Опера виконується італійською мовою. Субтитрована українською.

«Коли ми отримали від польської сторони пропозицію на постановку «Турандот» в онлайн-режимі, то всі, відверто кажучи, боялися такого експерименту. А я сказав: «Давайте спробуємо!», – згадує непросте прийняття рішення про постановку в Інтернеті в режимі реального часу генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. Також зазначає, що польський режисер Міхал Знанецький поставив близько 200 вистав по всьому світу – від Польщі до Аргентини, і «Турандот» у Львові – це його перша постановка в Україні. «Графік режисера розпланований на три роки вперед, тож здійснення постановки на сцені Львівської національної опери – велика удача для театру та українського глядача».

У театрі особливо наголошують на тому, що «Турандот» ніколи не ставилася на сцені Львівської опери, а присвячують виставу дуже знаменній даті – 120-річчю театру.

Через запровадження «карантину вихідного дня» прем’єра відбудеться у будні. На превеликий жаль! Адже на вихідних візит до оперного театру, та ще й на прем’єрну постановку точно сприймався б публікою як подвійне, а то й як потрійне свято.

Але маємо те, що маємо…

20 листопада (у п’ятницю) – здача вистави, 26 та 27 листопада (у четвер і п’ятницю) – перші прем’єрні покази «Турандот».

У Львівській опері нагадують, що, згідно з чинними карантинними нормами, у залі одночасно можуть перебувати лише 362 глядачі. З усіма правилами відвідування можна ознайомитися на сайті Львівської опери у розділі «Візит до театру».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів