Зоряна Кушплер

солістка Віденської Штаатсопери

16 липня 2016 року запрошуємо наших глядачів на оперу Ж.Бізе “Кармен”,

у головній партії  дебютує солістка Віденської державної опери Зоряна Кушплер.

Це вже третій виступ солістки у ролі Кармен на рідній українській землі. Національна Опера України насолоджувалась виступом співачки 9 квітня цього року, 28 травня солістка виконала партію Кармен на сцені  Одеського національного академічного театру опери та балету.

16 липня рідне місто Львів зустрічає  талановиту українську співачку  на сцені Львівської Національної Опери.

Зоряна Кушплер народилася у Львові у сім’ ї музикантів.

Після закінчення Львівської музичної академії по каласу вокалу у свого батька народного артиста України, проф. Ігора Кушплера продовжила навчання у Гамбургській музичній академії у класі проф. Юдіт Бекманн.

Зоряна Кушплер є лауреатом декількох міжнародних конкурсів зокрема у 2000 році здобула 1 Премію на конкурсі Баварського радіо і телебачення (АРД) у м.Мюнхен. Звідти і почалася інтернаціональна кар’єра співачки.

 Зоряна Кушплер співає на оперних сценах зокрема Праги, Кьольну, Берну, Мадриду, Парижу, Лондону, Шанхаю, Сеулу, Тайвані, Сінгапуру, Токіо, Йокохами, Грацу.

З 2007 року Зоряна Кушплер є провідною солісткою Віденської національної опери-де виконує партії зокрема Ульріки (»Бал маскарад«), Фенени (»Набукко«), Ольги (»Евген Онегін«), Поліни (»Пікова дама«), Кармен, Джульетти (»Казки Гоффмана«), Магдалени (»Нюрнбергські майстерзінгери«), Вальтрауте (»Загибель богів«).

Працювала із диригентами – Сейжі Озава, Рене Якобс, Крістоф Ешенбах, Сір Невіл Меррінер, Франц Вельсер-Мест, Зубін Мета та інші. Її постійними партнерами на сцені є такі видатні співаки як Анна Нетребко, Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Самуел Ремі, Едіта Груберова, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура та інші. Не забуває співачка і про концертну діяльність.

Разом із сестрою-близнючкою Оленою Кушплер співала сольні концерти у Берліні, Гамбургзі, Мюнхені, Касселі, Дюссельдорфі, Реклінхаузені, Відні та різноманітних фестивалях Европи. У вересні 2012 року відкривала сезон у Клівленді у Северанс Холл.

 На фірмі грамзапису »Капріччо« та »Вінерштатсопер лайф« вийшли 3 диски співачки із творами Дмитра Шостаковича з Петерсен Квартетом, спільний диск з сестрою Оленою Кушплер, та опера Шарля Гуно »Фауст«. Числені записи на радіо та телебаченні Европи, Азії та Америки. ДВД »Летюча миша« (Фестиваль у м. Мєрбіш 2012), Арабелла (Віденська національна опера 2012).

У 2014 році Зоряна Кушплер дебютувала у знаменитому Нью Йоркському »Карнегі Холл« з 9 симфонією Бетовена, виконала партію Фенени у опері «Набукко« поруч з видатним тенором Пласідо Домінго у віденській національній опері, дебютувала у Альберт Холл у Лондоні в опері »Електра«, а також виконала партію Маргарити в опері »Чотири грубіяна« композитора Фольфа-Феррарі у Принцрегент Театрі у Мюнхені.