Сергій Наєнко

Балетмейстер-постановник

заслужений артист України

  У 1985 році після закінчення Ленінградського державного хореографічного училища ім.А.Ваганової  Сергій Наєнко  розпочав свою творчу кар’єру артистом балету у Львівському академічному театрі опери і балету. Перший час, працюючи в балетній трупі ввійшов в усі  сольні номери вистав.

С.Наєнко – танцівник, який на протягом багатьох років на професійному рівні виконував різноманітний репертуар. Серед його робіт партії  гротескового, комедійного і драматичного характеру, такі як : Ротбарт (П.Чайковський «Лебедине озеро»), Ганс („Жізель” А. Адана),  Тібальд  ( С. Прокоф’єв  “Ромео і Джульєтта »), Бог («Створення світу» А. Петрова), Факір Магадавея, індуський танець(соло)(“Баядерка” Л. Мінкуса), Князь, Перко (К.Данькевич «Лілея»), Дроссельмейєр, (“Лускунчик” П.Чайковський), Ескамільйо,Фатум („Кармен-сюїта” Ж. Бізе-Р. Щедріна), Дон Кіхот, Гамаш («Дон Кіхот»Л.Мінкуса) та ін.

Починаючи з постановок невеликих хореографічних номерів для дітей, артистів, навики балетмейстерської роботи зростали, виходили на більш професійний рівень. Сьогодні на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької ідуть такі балети в постановці С.Наєнка : « Кармен-сюїта» Ж.Бізе – Р.Щедріна, «Маленький принц», «Ніч Федеріко Гарсія Лорки» А.Сіренко, «Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика, «Карміна Бурана» К.Орфа, “Ромео і Джульєтта” на муз. П.Чайковського, “Перевтілення…”на муз. Б.Бріттена, танцювальні сцени в операх: «Аїда» Д.Верді, «Мойсей» М.Скорика, «Орфей і Еврідіка» Х.-В.Глюка, «Чарівна флейта» В.-А.Моцарта, “Кармен” Ж.Бізе та опереті “Циганський барон” Й.Штрауса, музичній казці “Попелюшка” А.Спадавеккіа

Серед найяскравіших балетмейстерських робіт Сергія Наєнка балет «Повернення Баттерфляй» М.Скорика, це унікальний приклад творчого тандему композитора і балетмейстера, які спромоглися глибоко розкрити образ співачки світової слави, нашої співвітчизниці Соломії Крушельницької і магією музики і танцю відтворити красу її неповторного таланту, її незабутнього голосу. Глядачі достойно оцінили  роботу С.Наєнко у цій виставі.

Роботу  в театрі  Сергій Наєнко поєднує з педагогічною у Львівській дитячій хореографічній школі та Львівському державному училищі культури і мистецтв, активно веде роботу по підготовці професійних кадрів. Для учнів хореографічної школи поставив такі балети: «Плин часу» Ф.Пуленка, «Пори року» О.Глазунова, «Лис Микита» І.Вимера. Щорічно готує  і ставить концертні програми для учнів школи, які проходять на сцені театру, даючи можливість молодому поколінню наближатися  до висот хореографічного мистецтва.