Ірина Красногорова-Малхасянц

репетитор балету

заслужена артистка України

У 1956 році після закінчення Пермського державного хореографічного училища (клас Катерини Гейденрейх, що була ученицею  знаменитої А. Ваганової) за скеруванням Міністерства освіти поїхала на роботу в театр опери та балету ім. О. Пушкіна м.Горький, Росія ). Там розпочала свою творчу кар’єру як солістка балету. Виконала партії Одетти-Оділії («Лебедине озеро» П.Чайковського), Марії, Зареми, («Бахчисарайський фонтан» Б. Асаф‘єва) та ін.

У 1959 р. була разом  із чоловіком П. Малхасянцем були запрошені до Львівського державного академічного театру опери та балету – на посаду провідних солістів балету. У творчому доробку артистки понад 30 партій, серед яких  майже всі – героїні балетної класики, героїні сучасних балетів і національного репертуару –  ліричні, драматичні і гротесково-характерні. Глядачів захоплювали не лише віртуозність її танцю, а й магнетизм особистості, відчутний для всіх присутніх у залі.

Малхасянц І.С. була однією з перших виконавиць  у Львові провідних партій в українських балетах   («Лілея» К. Данькевича, «Досвітні вогні» Л. Дичко, «Каменярі» М. Скорика, «Відьма» В. Кирейка).

У 1972 р. вона була удостоєна почесного звання  “ Заслужена артистка України”.

Працювала з багатьма цікавими балетмейстерами. Виступала у багатьох театрах   СРСР, репрезентуючи українське виконавство.

Ще будучи солісткою, стала  працювати педагогом.

А з 1970 року плідно займається педагогічною діяльністю: працює педагогом  і в хореографічній школі, і в Львівському училищі культури та мистецтв та у театрі.

У балетній трупі театру більше половини артистів – її учні.