Безбар’єрний доступ до мистецтва у Львівській національній опері!

У театрі відбулася зустріч заступника генерального директора-художнього керівника з питань маркетингу та організації глядача Тараса Курчика із керівником ГО “Реабілітація осіб з інвалідністю, національним координатором програми “Безбар’єрна Україна” Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Ярославом Грибальським.

В рамках зустрічі було обговорено додаткові заходи, які можна впровадити в нашому театрі, щоб забезпечити максимально комфортний візит до театру людям з інвалідністю.

Програма “Без бар’єрів” стала однією з ініціатив першої леді України Олени Зеленської. На її основі була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

На початку вересня, в рамках перевірки впровадження програми в закладах культури, до Львівської національної опери завітав в. о. Міністра культури України Ростислав Карандєєв. Він відзначив ті заходи, що вже були впроваджені театром в рамках стратегії розвитку “Український прорив” Василя Вовкуна. Це сучасний пандус, звуковий сигнал при вході, облаштовані санвузли, макет театру на площі перед фасадом з інформацією шрифтом Брайля, електронна текстова стрічка над сценою, де транслюється лібрето вистави.

Під час візиту Ростислава Карандєєва також було узгоджено наступні кроки театру до забезпечення безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю: інформаційні матеріали шрифтом Брайля, аудіогіди та аудіосупровід вистав, переклад жестовою мовою. Для їх якісного впровадження Львівська опера ініціювала підпис Меморандуму про співпрацю із Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

Ми прагнемо надати людям з інвалідністю можливість комфортно відвідувати наші вистави якогома частіше. Ми відкриті до пропозицій та діалогу з іншими інституціями, щоб спільними зусиллями створити безбар’єрний мистецький простір.