Ансамблевий майстер курс інтерпретації музики 17-18 ст.

Мала академія історичної реконструкції давньої музики «Барокове люстро Львова» – це тижнева навчальна сесія, що вперше відбувається у Львові впродовж 23 – 29 серпня 2018 року, та присвячена вивченню стилістичних основ, необхідних для інтерпретації музики XVII-XVIII століття.

  Заключний концерт учасників ансамблевого майстер курсу відбудеться 29 серпня 2018 року о 19 год. у Дзеркальній залі Львівської національної опери.

У проекті будуть представлені копії історичних інструментів, зокрема:

  • барокова скрипка, копія інструменту із Кремони, виготовленого бл. 1685 року
  • колекційна копія мандоліни А. Страдіварі, бл. 1700 р.

Майстеркурс провадить Радослав Камєняж (барокова скрипка, Польща) – концертмейстер Варшавської камерної опери

Запрошений соліст –Бернгард Гофштьоттер (лютня, мандоліна, Австрія), лауреат PasticcioPreis, номінант на InternationalClassicMusicAwords (2016, 2018)

Учасники – Лідія Футорська, Оксана Кудринецька, Олеся Масник, Андрій Кушнір, Леся Дерменжі, Христина Котовські (скрипки), Сергій Гаврилюк (альт), Марія Біль, Даніель Грушин, Анна Іванюшенко (група контінуо)

 

Керівник проекту- Божена Корчинська

 ДЛЯ УЧАСТІ У МАЙСТЕР КУРСАХ, ПОТРІБНО ДО 20 СЕРПНЯ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА АДРЕСОЮ: ama.leopolis@gmail.com 

Майстер курс безкоштовний!

 

Подія у Facebook:

https://www.facebook.com/events/2069226013294647/

 

Інформація про виконавців:

Радослав Камєняж (Польща)

У своїй творчості гармонійно поєднує виконання музики давньої з музикою сучасною, одночасно немало уваги приділяє творчості педагогічній.

Є випускником класу скрипки Каріни Гідашевської у музичному ліцеї «Школа талантів»  імені Г. Венявського (Познань); Музичної академії імені І. Падеревського (Познань), де студіював скрипку у класі видатного педагога, професора Ядвіги Калішевської та її асистента ЯкубаГауфи; випускник музичної академії імені К. Ліпінського (Вроцлав) у класі барокової скрипки Збігнєва Пільха. Р. Камєняж був учасником багатьох майстеркурсів з інтерпретації камерної музики та сольного виконавства. Є лауреатом численних національних скрипкових конкурсів, а також переможцем інтерпретаційних конкурсів. Радослав Камєняж зосереджує свою увагу одночасно на концертній та педагогічній діяльності, ентузіастично пропагує польську музичну культуру на батьківщині і за її межами. Артистичний доробок артиста поєднує співпрацю з багатьма провідними ансамблями давньої музики у Польщі, участь у численних записах, педагогічну працю у Вроцлавській музичній  академії іменіК. Ліпінського (клас барокової скрипки).

Від 2003 року є співзасновником і учасником квартету «Musicarius», а від 2007 року є артистом Ансамблю давніх інструментів Варшавської камеральної опери «MusicaeAntiquaeCollegiumVarsoviense», від 2017 – концертмейстером цього оркестру.  

БернгардГофштьоттер (Австрія-Бельгія)

Виконавська манера Бернгарда Гофштьоттера поєднує в собі «технічну легкість із майстерним чуттям фрази» (LuteSocietyofAmerica)  і відкриває «витончену ритмічну вразливість та проникливість» (InternationalRecordReview). Згідно з думкою Gramophone, аудіозаписи музики віртуоза-лютніста і композитора Леопольда Вайса у виконанні Б.Гофштьоттера,   належать до найцікавіших і найгарніших, серед усіх,  здійснених дотепер.

В інтерпретаціях Бернгарда Гофштьоттера фантазійно й барвисто розкриті малознані музичні краєвиди XVII – XVIII століття, про що свідчать ентузіастичні  відгук преси (International   Record Review, Pasticcio-Preis: RadioÖsterreich). 2016 року Б. Гофштьоттер у співпраці з лейблом Brilliant Classics записав диск «TheBaroqueLuteinVienna», номінований на  International Classical Music Awards.

Бернгард Гофштьоттер народився 1975 року у Відні. Перед тим, як присвятити себе лютні, він студіював скрипку у Грети Бідерман і був високо відзначеним на конкурсі «Молодь музикує» (Австрія). Поряд із правничими науками, які Б. Гофштьоттер вивчав у різних університетах (Відень, Осло, Левен, Санкт-Ґаллен), паралельно продовжував музичну освіту у ЛючіаноКонтіні в Консерваторії АррігоПедролло, (м. Віченца, Італія) та Консерваторії Відня. 2001 р.став випускником класу лютні Тойохіко Сато у Королівській консерваторії (м. Гаага), одержавши диплом соліста. Подальші творчі імпульси отримав у Конрада Юнггенеля (Музична академія, м.Кьольн), на майстеркурсах Гопкінсона Сміта, Рольфа Ліслеванда, Євангеліни Маскарді, Ясунорі Імамура (Консерваторія,  м. Страсбург), де виконавець завершив навчання з найвищою відзнакою  («mentiontrèsbienaveclesfélicitationsdujury»).

Бернгард Гофштьоттер виступав у численних концертних залах своєї батьківщини (KonzerthausWien і MozarteumSalzburg), у більшості європейських країн, а також у Вірменії та Японії.