16 Липня 18:00

Кармен

Опера

Ж.Бізе

Опера на 4 дії.

Лібрето Анрі Мельяка і Людовіка Галеві за однойменною новелою Проспера Меріме

Виконується французькою мовою з українськими субтитрами

Диригент-постановник:

заслужений діяч мистецтв України Михайло Дутчак

Режисер-постановник:

заслужений діяч мистецтв України Галина Воловецька

Балетмейстер-постановник:

заслужений артист України Сергій Наєнко

Хореографія танців 4 дії:

народний артист України Герман Ісупов

Художник-постановник:

народний художник України Тадей Риндзак

Художник костюмів:

заслужений художник України Оксана Зінченко

Хормейстер:

лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль

Хормейстери дитячого хору:

Ірина Коваль

Ірина Шалата

Кармен:

лауреат міжнародного конкурсу Тетяна Вахновська

заслужена артистка України Яна Войтюк

дипломант міжнародного конкурсу Марфа Шумкова

Хозе:

лауреат міжнародного конкурсу Роман Коренцвіт

Андрій Савка

заслужений артист України Роман Трохимук

Ескамільйо:

Олександр Зозуля

заслужений артист України Орест Сидір

лауреат міжнародного конкурсу Юрій Шевчук

Мікаела:

заслужена артистка України Любов Качала

лауреат міжнародного конкурсу Юлія Лисенко

заслужена артистка України Світлана Мамчур

лауреат міжнародних конкурсів Людмила Осташ

Данкайро:

лауреат міжнародного конкурсу Віталій Загорбенський

лауреат міжнародних конкурсів Микола Корнутяк

Ремендадо:

лауреат міжнародного конкурсу Олег Лановий

Юрій Гецко

Моралес:

лауреат міжнародних конкурсів Андрій Бенюк

лауреат міжнародних конкурсів Микола Корнутяк

лауреат всеукраїнських конкурсів Петро Радейко

Фраскіта:

заслужена артистка України Наталія Романюк

Наталія Курильців

Мерседес:

лауреат міжнародного конкурсу Вероніка Коломіщева

Світлана Разіна

Дія 1

На міському майдані в Севільї, біля тютюнової фабрики, розташувався караульний пост. У жвавому натовпі снують драгуни, вуличні хлопчаки, робітниці тютюнової фабрики зі своїми кавалерами. З’являється Кармен. Темпераментна і смілива, вона звикла верховодити над усіма. Зустріч із драгуном Хозе пробуджує у ній пристрасть. Її хабанера — пісня вільної любові — звучить як виклик Хозе, а квітка, кинута до його ніг, обіцяє кохання. Прихід нареченої Хозе Мікаели примушує його на мить забути про зухвалу циганку. Він згадує рідне село, оселю, матір, поринає у світлі мрії. І знову Кармен порушує спокій. Цього разу вона розпочала сварку на фабриці, і Хозе повинен супроводити її в тюрму. Але чари циганки всесильні. Підкорений ними, Хозе порушує наказ і допомагає Кармен утекти.

Дія 2

У таверні Лілас-Пастья веселощі в розпалі. Це місце таємних зустрічей контрабандистів, яким допомагає Кармен. Разом із Фраскітою і Мерседес вона проводить дозвілля у піснях і танцях. Бажаний гість таверни — тореадор Ескамільйо. Він завжди веселий, впевнений у собі і сміливий. Життя його наповнене тривогами. Небезпечна боротьба на арені, але солодка нагорода герою — слава і любов красунь.

Темніє. Відвідувачі покидають таверну. В нічній темряві контрабандисти збираються на небезпечний промисел.
На цей раз Кармен відмовляється йти з ними. Вона чекає друга. В таверну приходить Хозе, але радість їх зустрічі короткочасна. Військовий горн закликає драгуна в казарми. В його душі пристрасть бореться з обов’язком. Кармен гнівається. Між закоханими назріває сварка. Раптом з’являється Цуніга — начальник Хозе, він сподівається на прихильність Кармен. Воєнна присяга зламана, шлях повернення в казарми відрізаний. Хозе залишається з Кармен, щоб розпочати нове життя, наповнене тривогами і небезпекою.

Дія 3

Глухої ночі в горах контрабандисти влаштували привал. З ними Кармен і Хозе. Суперечка в таверні не забута. Надто велика різниця між коханцями. Мріючи про спокійне життя селянина, Хозе страждає від зради обов’язку, від туги за рідним домом. Лише палка любов до Кармен утримує його в таборі контрабандистів. Але Кармен більше не любить Хозе, розрив між ними неминучий. А що скажуть їй карти? Подругам вони пророкують щастя, тільки Кармен доля не віщує радості: вона прочитала в картах свій смертельний вирок. З глибоким сумом роздумує вона про майбутнє. Несподівано приходить Ескамільйо — він поспішає на побачення з Кармен. Хозе заступає йому дорогу. Ревнощі і гнів вибухають у душі драгуна. Кармен зупиняє поєдинок суперників. В цей момент Хозе зауважив Мікаелу, яка, переборовши страх, з’явилася в таборі контрабандистів, щоб забрати Хозе. Хозе не реагує на її слова. Лише принесена Мікаелою звістка про смертельну хворобу матері змушує Хозе покинути Кармен. Але зустріч їх ще попереду.

Дія 4

Ясний сонячний день. Майдан у Севільї наповнений народом, який із нетерпінням чекає початку бою биків. Гамірно і радісно вітають вони проходження героїв кориди на чолі з улюбленцем Ескамільйо. Вітає його і Кармен. Її вабить життєрадісний, відважний Ескамільйо. Фраскіта і Мерседес попереджають Кармен про загрозу небезпеки: за нею невідступно слідкує Хозе. Кармен не слухає їх; вона зібралася в цирк. Хозе зупиняє її. Ніжно, з любов’ю звертається він до Кармен. Хозе не вірить, що вона розлюбила. Але відповідь Кармен невблаганна: між ними все закінчено. “Вільною народилася — вільною і помру”, — гордо кидає вона в обличчя Хозе. У нападі гніву він встромляє в неї ножа. Смертю вона стверджує свою волю.