9 листопада – день писемності та мови

Це красиве, духовно наповнене, патріотичне свято народилося 9 листопада 1997 р. на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
Саме в цей день вшановуємо пам’ять Преподобного Нестора-літописця (1056- 1113), який залишив для нащадків неоціненну книгу про народження Русі – «Повість врем’яних літ». Письменник, що описував життя князів Бориса і Гліба, святого Феодосія Печерського, чернець Києво-Печерського монастиря, повністю присвятив себе служінню Богові, релігії, вірі. І книзі, літописові.
Логічно, що саме день його іменин вибрано для широкого, святкового пошанування нашої рідної мови. 9 листопада відзначають найкращих популяризаторів українського слова. На радіо традиційно з 2000 р. відбувається радіодиктант національної єдності.
У Львівському національному театрі імені Соломії Крушельницької о 18.00 прозвучить опера «Наталка- Полтавка» М.Лисенка, в якій будемо насолоджуватися не лише музикою, а й соковитим українським словом.