8-10 травня Львівська Національна Опера транслюватиме онлайн унікальні архівні записи

Цього тижня Львівська Національна Опера транслюватиме архівні записи вистав та документального фільму за участі славетних співаків – Олександра Громиша, Володимира Ігнатенка та Ігоря Кушплера, імена яких ввійшли в історію театру та українського оперного мистецтва.

Бас Олександр Громиш був першовиконавцем партії Мойсея в однойменній опері Мирослава Скорика, архівний запис якої транслюватиметься цього тижня. Свого часу мистецтвом співака захоплювалася публіка багатьох країн світу, а паризька «Гранд-Опера» навіть запропонувала контракт, та артист залишився вірним своєму рідному Львівському театру. 5 травня, у його 70-ліття з дня народження Львівська Опера вшановує пам’ять видатного співака, якого не стало у 2016 році.

Переглянути архівні записи опер «Мойсей» Мирослава Скорика, «Украдене щастя» Юлія Мейтуса та документальний фільм про Олександра Громиша Ви маєте нагоду на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням (доступ до перегляду дійсний на час трансляції вистави та 12 годин після її закінчення): https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

Розклад трансляцій:

5-10 травня – документальний фільм про соліста Львівської опери, народного артиста України Олександра Громиша;

8 травня, п’ятниця о 19:00опера «Мойсей» Мирослава Скорика;

9 травня, субота о 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса;

10 травня, неділя о 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса.

Документальний фільм про Олександра Громиша – українського оперного співака, соліста Львівської опери, Народного артиста України. Співак ділиться спогадами, неймовірними історіями зі свого мистецького становлення і творчого життя, зокрема, розповідає про першовиконання партії Мойсея в опері Скорика та отримане благословення на цю роль від Папи Римського Івана Павла ІІ. 

Львівське телебачення 2010 р. Автор фільму – Микола Тороповський, режисер – Олександр Рудаков. 

Тривалість: 1 год.

Опера «Мойсей» Мирослава Скорика написана на лібрето Богдана Стельмаха за однойменною поемою Івана Франка на замовлення Львівської опери з нагоди 100-річчя театру. Прем’єра відбулася 23 червня 2001 року під орудою самого автора. Опера на дві дії з прологом і епілогом (або ж за висловом дослідників – сценічна притча) втілює провідні ідеї Франкового твору – інтерпретацію біблійного сюжету та алегорії самоусвідомлення української нації. Для цього твору Мирослав Скорик віднайшов оригінальне музичне вирішення – поєднання традицій національної музики та сучасної стильової мови композитора.

Тривалість: 1 год. 25 хв., виконується українською мовою

Опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса з часу прем’єри на сцені Львівської опери у 1960 році, досі залишається в репертуарі театру. Лібрето створене М. Рильським за однойменною драмою Івана Франка. Сюжет опери вражає глибиною життєвої драми, а почуття головних героїв любовного трикутника, втілені у особливо емоційній музиці. Транслюватиметься архівний запис вистави 2009 року, за участі славетних солістів театру – народних артистів України Володимира Ігнатенка (Микола Задорожний) та Ігоря Кушплера (Михайло Гурман), а також заслуженої артистки України Любов Качали (Анна).

Тривалість: 1 год. 55 хв., виконується українською мовою