ПРЕСБРИФІНГ з нагоди прем’єри балету «La fille mal gardée, або Даремна обережність» П. Гертеля

Запрошуємо представників ЗМІ й театральних критиків на пресбрифінг з нагоди прем’єри балету «La fille mal gardée, або Даремна обережність» Петера Гертеляу новій постановці Сергія Бондура

ПРЕСБРИФІНГ

ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
22 вересня 2023 року, пʼятниця
17:30 /Фоє театру/ – пресбрифінг з нагоди прем’єри балету «La fille mal gardée, або Даремна обережність» П. Гертеля
18:00 /Глядачева зала театру/ – перегляд допремʼєрного показу балету “La fille mal gardée, або Даремна обережність” П. Гертеля

УЧАСНИКИ:
Василь ВОВКУН – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької, керівник проєкту
Сергій БОНДУР – балетмейстер-постановник
Юрій БЕРВЕЦЬКИЙ – диригент-постановник

Львівська національна опера, м. Львів, проспект Свободи, 28
Телефон для акредитації +380 93 48 72 497 (Марія Антоник)
+380 98 03 87 100 (Аліна Плахтієнко)

ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ОПЕРА
ПРЕЗЕНТУЄ ЖИТТЄРАДІСНУ ТА РОМАНТИЧНУ ІСТОРІЮ З ФРАНЦУЗЬКИМ КОЛОРИТОМ –
БАЛЕТ «LА FILLE MAL GARDEE, AБО ДАРЕМНА ОБЕРЕЖНІСТЬ»
Промовідео: https://youtu.be/114R1rZEyGw?si=qo1luaLZFBq8TGZX
Вже цього тижня, 23 та 24 вересня, Львівська національна опера запрошує відвідати першу прем’єру нового театрального сезону – балет «Даремна обережність» на музику П. Гертеля. Цей твір відомий як один з найсвітліших та життєрадісних в історії балету. Комедійні ситуації, романтичний сюжет із французьким колоритом, витончені декорації та вишукані костюми подарують глядачам незабутні враження і такі потрібні нині миті радості і спокою.
Балет має багату та цікаву історію. Написаний у 1789 році, він був свідком Французької революції, тому його сюжет став втіленням ідей та естетики епохи Просвітництва. Це перший балет, де головними героями є прості селяни, їх повсякденне життя, почуття та переживання. Сюжет твору яскраво демонструє, що обережність матері була справді даремною, а мораль селян виявилась вищою за моральність дворян. На той час зображення чогось подібного на сцені було нетиповим та зовсім новим!
На сцені Львівської національної опери історія «Даремної обережності» бере відлік від 1949 року. Відтоді балет мав декілька прочитань і постановок. Вже 23 та 24 вересня свою нову візію класичної французької історії представить балетмейстер-постановник Сергій Бондур (Національна опера України, м. Київ).
«“Даремна обережність” належить до класичної спадщини, необхідної для репертуару будь-якого професійного театру. Балет має інтригуючу подвійну назву, притаманну в ті часи. Це комедійна вистава у стилі французького водевілю, а отже має легкий для сприйняття, гумористичний сюжет. Моє бачення цього балету відрізнятиме від попередніх оновлена хореографічна лексика з долученням неокласики, що, на мою думку, повинно відповідати сьогоденню», – зазначає постановник.
Окрім оновленої хореографії, прем’єру відрізнятимуть також нові вишукані образи артистів від художниці з костюмів Жанни Малецької та акробатичні елементи. Барвисту картину французького села з його невід’ємними атрибутами довершать колоритні декорації Тадея Риндзака.
Доповнень зазнала і музична партитура балету. Диригент-постановник Юрій Бервецький додав до неї три вставні номери видатного французького композитора А. Адана. Для роботи з автентичним композиторським матеріалом він звернувся до Опери Гарньє (м. Париж). Про те, чим цей балет зацікавить глядача, диригент говорить наступне: «“Даремну обережність” треба споглядати як віньєтку, вишукану картинку французької старовини, своєрідний момент щирості та наївності. Музика балету звеселяє серце, лікує душу, повертає людям спокій і радість звичайних буднів».
Балет «La fille mal gardée або Даремна обережність» реалізовано в рамках творчої програми розвитку Львівської національної опери «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ» генерального директора-художнього керівника театру Василя ВОВКУНА.
Перші покази вистави відбудуться 22, 23 і 24 вересня.

22 вересня (пʼятниця) / 18:00 – допрем`єрний показ вистави
Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100158116

23 вересня (субота) / 18:00
Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100158117

24 вересня (неділя) / 12:00
Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100158271

Вистава на 2 дії триватиме 2 год.

Постановники:
Диригент-постановник – Юрій Бервецький
Балетмейстер-постановник – Сергій Бондур
Сценографія – Тадей Риндзак
Художниця костюмів – Жанна Малецька
Художник світла – Олександр Мезенцев
Репетитори балету – Ігор Храмов, Христина Мордзік
Концертмейстери – Світлана Крупей, Аліна Яновська, Максим Сасько
Ведучі  вистави – Оксана Голованова, Андрій Білоус

Керівник проєкту – Василь Вовкун

Дійові особи та виконавці:
Ліза – Анастасія Бондар / Дарія Беркова / Ольга Пилипейко / Олена Мицко
Колен – Арсен Марусенко / Сергій Александров / Андрій Гаврін / Дмитро Коломієць
Тома – Віктор Гацелюк / Богдан Ключник
Нікез – Андрій Адонін / Олег Ласка / Костянтин Срочко/ Володимир Судомляк
Марцеліна – Віктор Гацелюк / Артур Кокоєв / Андрій Михаліха
Нотаріус – Андрій Білоус / Юрій Григор’єв
Подруги – артисти балету
Саботьєри – артисти балету