Резонансний “Mr. Arbitrium” “підтримує” будівлю Львівської національної опери

Від сьогодні біля фасаду нашого театру ви можете побачити загадкову фігуру велетня. Цей титан – резонансна скульптура “Mr. Arbitrium” (Містер Арбітрiум) сучасного італійського митця Емануелє Джіанеллі, створена у 2021 р.

На урочистому відкритті скульптури був присутній Міський голова Андрій Садовий, сам скульптор, а також авторка ідеї та керівниця проєкту Розі Фонтана. Львів – перше місто Європи, де організатори проєкту вирішили розмістити статую після її дворічної експозиції на Батьківщині. “Скульптура чоловіка “Містера Арбітріума” штовхає і тримає. Це те, що має робити культура – сьогодні і завжди”, – розповідає про проєкт мер Андрій Садовий.

За словами Рози Фонтани та скульптора Емануелє Джіанеллі, ідея привезти “Mr. Arbitrium” до Львова стала відгуком на жахливі події загарбницької війни росії проти України. Разом із скульптором Емануелє Джіанеллі вони хотіли підтримати українську культуру та привернути увагу світової спільноти до історичних пам’яток нашої країни, які перебувають під постійною загрозою знищення. “Ідея “Mr. Arbitrium-a” полягає не лише в “підтримці” театру як архітектурної пам’ятки, але й у прагненні відштовхнути війну і ворога якомога скоріше. Презентуючи скульптуру тут, ми хочемо, щоб Україна перебувала в світовому культурному контексті”, – говорять організатори.

“Ми спостерігаємо значний резонанс, який викликало розміщення скульптури перед нашим театром, і це чудово резонує із авторською концепцію, яка полягає в дуалізмі – титан підтримує театр чи руйнує його? Але в контексті українських реалій трактування може бути лише одне, і воно полягає в підтримці нашої культури і заклику до світової спільноти допомогти врятувати наші історичні та архітектурні пам’ятки”, – зазначив заступник генерального директора-художнього керівника Львівської національної опери Тарас Курчик.

Довідка:
Емануелє Джіанеллі – флорентійський скульптор, який позиціонує себе як провокатор, але в позитивному сенсі. Він багато експериментував із формами та матеріалами, перш ніж сформував власну митецьку візію: зображення людини в хаосі сучасності та постійній трансформації.
Скульптура “Mr. Arbitrium” тривалий час експозиціонувалась по всій Італії, де “тримала” найвідоміші історичні споруди та старовинні собори. Вона є уособленнями основної риси авторського стилю скульптора – дуалізму сприйняття, адже при першому погляді на неї важко зрозуміти, чи титан штовхає будівлю, чи навпаки – підтримує.

Експозиція скульптури триватиме до жовтня.