Вcеукраїнська прем’єра музично-театрального дійства «ПСАЛМИ ВІЙНИ» на сцені Львівської національної опери

26 жовтня, 19:00

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМ’ЄРА

МУЗИЧНО-ТЕАТРАЛЬНОГО ДІЙСТВА

«ПСАЛМИ ВІЙНИ»

для хору та симфонічного оркестру

на музику Євгена Станковича та тексти поетів доби Незалежності Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Дмитра Лазуткіна

у межах

НАЦІОНАЛЬНОГО ХОРОВОГО ФЕСТИВАЛЮ

18 жовтня – Харків, 20 жовтня – Київ, 26 жовтня – Львів

Сторінка фестивалю у ФБ:  https://www.facebook.com/NationalChoralFestival

Всеукраїнська прем’єра масштабного музично-театрального дійства «Псалми війни» на музику Євгена Станковича для хору та симфонічного оркестру вже відбулася у Харкові та Києві.

26 жовтня «Псалми» вперше звучатимуть на сцені Львівської Національної опери імені Соломії Крушельницької.

«Псалми війни» – це присвята нашим сучасним героям, які віддали свої життя, боронячи рідну землю, та тим воїнам-героям, що продовжують захищати незалежність, суверенність і територіальну цілісність України.

Автори ставлять одвічне філософське питання, хто винен: Бог чи Людина… Хто несе відповідальність за кровопролиття на Землі?..

Солісти, хор, читець – актор Євген Нищук, –  виконують традиційні тексти Псалмів (піснопіння) і через них, як душі на небі, взивають до Всевишнього про порятунок від молоху смерті й просячи подання вічного світла Життя.

Постановка здійснена на музику Євгена Станковича та віршовані тексти поетів доби Незалежності, написані у 1991-2021 роки. Зокрема, звучать вірші Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Дмитра Лазуткіна.

Лібрето для цього проєкту, що у вражаючій видовищній формі актуалізує ідею становлення державності в Україні, написав Василь Вовкун, який виступив й режисером дійства.

Поезію читає Євген Нищук.

У проєкті, що здійснюється за підтримки Українського культурного фонду задіяні провідні музичні колективи – Національна заслужена академічна капела України «ДУМКА»,  диригент – Євген Савчук.

Він же автор ідеї Національного хорового фестивалю, що розпочався майже два місяці тому Національним хоровим марафоном до 30-річчя Незалежності України і в межах якого відбувається знакова прем’єра «Псалмів».

Академічний симфонічний оркестр Чернівецької філармонії, диригент Андрій Савчук.

Квитки від 75 до 400 грн. тут:  https://lviv.kontramarka.ua/uk/pslami-vijni-lviv-70877.html

Сторінка події у ФБ:  https://www.facebook.com/events/450431313065257/?active_tab=discussion

Сторінка фестивалю у ФБ:  https://www.facebook.com/NationalChoralFestival

За отриманням додаткової інформації та з питань запрошення у прямі, гостьові ефіри, включення вайбером / відеовайбером до та під час події автора лібрето, режисера Василя Вовкуна, автора ідеї, диригента – Євгена Савчука, актора – Євгена Нищука, – звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»: Ольга Стельмашевська тел.:  +38067 238 8185, ostelm7@gmail.com

Юрій Гулевич: тел.: +38067 448 0535, ygulevich@gmail.com