15 квітня – відкриття авторської виставки костюмів Христини Козак

     Зі сцени – на виставку

     Ніби квіти до першого ювілею Галереї сценографії у Львові – перша персональна виставка Христини Козак, художника костюмів Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
      Галерея розпочала свою діяльність у березні минулого року з виставки художників  – Влодка Кауфмана, Богдана Поліщука, Володимира Стецьковича та Олексія Хорошка, які представили різноманітні зразки сучасного українського сценографічного мистецтва. Вони зафіксували задум актора цього театру Олега Онещака – автора ідеї та концепції новоствореної галереї. У ній львів’яни познайомились із творчістю заслуженого діяча мистецтв України Олександра Білозуба – актора, режисера, художника, який понад десяток років працював у Київському національному академічному театрі імені Івана Франка, здійснював постановки як сценограф і дизайнер костюмів у США, Угорщині, Хорватії, Ізраїлі, та Ольги Таруті-Прасолової, яка виступила водночас як режисер і художник у Харкові, Полтаві, Києві.
     Христину Козак глядачі відкрили для себе у 2004 р., коли побачили на сцені красиві й незвичні розписи костюмів в опері «Страшний двір» С.Монюшка. Успіх молодої художниці закріпився у виставах театру – балеті «Корсар» Л.Мінкуса та операх «Наталка Полтавка» М.Лисенка й «Дон Паскуале» Г.Доніцетті. Можливість побачити костюми з цих вистав буде  у Галереї сценографії у Львові, вул.Городоцька, 36. Відкриття виставки 15 квітня о 14:00.